Anonimowy200218 (anonim, 37.47.156.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Depakine Chrono i Genvoya?

Jestem chory na Padaczkę oraz HIV. Tak więc czy coś mi się może stać jeśli biorę leki na padaczkę (Depakine chrono : rano 800 mg + wieczorem 800 mg) i leki na HIV (Genvoya : 500 mg po południu) ? Proszę kogoś o odpowiedź.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Mateusz Kobus:
W dostępnej literaturze nie opisano, aby między leki Genvoya i Depakine Chrono dochodziło do istotnych interakcji lekowych mogących wpływać na zmniejszenie ich skuteczności.

Mateusz Kobus (anonim, 31.60.68.)
około miesiąca temu

Sytuacja wygląda tak że ja podobno nie biorę leków na HIV ..co jest nie prawdą bo przyjmuje codziennie leki na HIV ale również na padaczkę , ostatnio nasiliły się u mnie ataki padaczki oraz moja lekarz od HIV oskarżyła mnie że nie biorę leków Genvoya... Leki na padaczkę to depakine chrono 500 mg + 300 mg rano i wieczorem- jest pytanie czy te obydwa leki mogą na siebie oddziałowywać ?

Depakine Chrono i Genvoya można przyjmować razem, jednak tylko wtedy, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa, na jakie dodatkowe schorzenia cierpi i tylko w takiej kombinacji (kolejności), jak wynika z tych zaleceń.