Barbara (anonim, 79.186.244.)
około miesiąca temu, Sieradz

Czy jeden stosunek po infekcji intymnej mógł się przyczynić do jej nawrotu?

wyleczyłam infekcje intymna bakteriami beztlenowymi i po 9 dniach współżyłam i znowu odczuwam swędzenie i czasem żółte upławy i przykry zapach . Czy infekcja mogła powrócić po jednym stosunku ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W mojej ocenie żel Provag, to zdecydowanie zbyt mało, aby zatrzymać infekcję, której towarzyszą żółte upławy, swędzenie i przykry zapach.

Proszę obserwować rozwój infekcji podczas stosowania żelu. Powinna Pani zauważyć, czy preparat niesie poprawę, czy nie i na tej podstawie podjąć decyzję o możliwości dalszego leczenia.

Barbara (anonim, 79.186.244.)
około miesiąca temu

A czy muszę znowu podjąć się leczenia ? i Czy jak stosuje w tej chwili żel provag to będzie dobre rozwiązanie ?

Tak, infekcja intymna mogła powrócić, jeśli współżyła Pani w zbyt krótkim czasie od jej zakończenia, bowiem flora bakteryjna i śluzówka pochwy mogły się jeszcze nie zregenerować lub infekcja nie była do końca doleczona.

Podczas stosunku powstają mikrourazy błony śluzowej pochwy, które sprzyjają namnażaniu się patologicznych bakterii, szczególnie jeśli prawidłowa flora jest zaburzona, np. po infekcji.

Właściwym byłoby po infekcji odbudować florę bakteryjną, np. stosując chociaż przez tydzień probiotyk ginekologiczny i dopiero rozpocząć współżycie.