Pacjent

Warszawa 3 lata temu

Po jakim czasie od zastosowania suszu z medycznej marihuany, można prowadzić samochód i w ogólnie nie można prowadzić pojazdów w czasie leczenia?

Dzień dobry, mam pytanie ktore pewnie większość pacjentów medycznej marihuany sobie zadaje - po jakim czasie od zużycia lekarstwa można prowadzić samochod? Czy leczenie nas całkowicie wyklucza z prowadzenia samochodu?

5 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Do stosowania suszu konieczny jest waporyzator:

Certyfikowany i w korzystnej cenie. To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją.

Albert Jeznach Lekarz

3 lata temu

Dzień dobry.
Ciężko odpowiedzieć. Z mojego lekarskiego punktu widzenia nie należy prowadzić pojazdu mechanicznego minimum 8 godzin po przyjęciu marihuany, lub co najmniej przez 48 godzin jeśli pacjent zażywa marihuanę jako lek stały. Kanabinoidy są substanacjami lipofilnymi, czyli magazynjują się w tkance tłuszczowej. Dlatego u osób otyłych ich stężenie może utrzymywać się na wysokim poziomie znacznie dłużej niż u pacjenta szczupłego. Jednak polskie prawo nie precyzuje minimalnego stężenie kannabinoidów, które są wykrywalne w organizmie kilka dni po przyjęciu leku, o wiele dłużej niż trwa działanie psychoaktywne czy przeciwbólowe. W razie wypadku samochodowego prokurator może stwierdzić że pacjent był pod wpływem marihuany którą przyjmował ze wskazań medycznych kilka dni temu. Niestety problem przyjmowania leków o działaniu narkotycznym przez pacjentów prowadzących pojazdy mechaniczne nie jest w Polsce jednozancznie uregulowany. Dla Pacjenta bezpiecznie jest zrezygnować z prowadzenia samochu oraz innych pojazdów przez cały okres leczenia, oraz kilka dni po jego zakończeniu. Pozdrawiam

Если вечером покурил траву можно садица утром за руль в Германии  (anonim, 188.147.65.) 34 dni temu

Powiedz mi, jeśli wieczorem paliłem zioła, to rano możesz usiąść za kierownicą w Niemczech

Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera ataki osobiste.

Snake (anonim, 188.137.81.) 3 lata temu

Udowodnijcie mi, że mam pogorszony refleks, skupienie, orientacje w terenie, racjonalne myślenie, przewidywanie, inne czynniki które sprzyjają kierowaniu pojazdem podczas zażycia marihuany.
Uważam, że jestem zdecydowanie szybszy ponad to stwierdza, że marihuana działa jak doping. Nie żartuje.

Pacjent  (anonim, 37.248.177.) 3 lata temu

Odświeżam pytanie.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Wkrótce specjalista odpowie na Pana pytanie.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację