Kaja2003 (anonim, 188.147.107.)
około miesiąca temu, Warszawa

Kiedy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam kiedy mogło dojść do zapłodnienia . 6 marca oraz z 24 na 25 marca spałam z partnerem 12 marca rozpoczęła się moja ostatnia miesiączka . Dodam ze 27 marca byłam na badaniu beta hCG i wynik wyszedł 0,01 . 9 kwietnia na wizycie ginekolog powiedział ze 4 tydzień . Kiedy mogę się spodziewać ze doszło do zapłodnienia ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli 12 marca wystąpiła ostatnia miesiączka, a jedyny stosunek w marcu, jaki mógł doprowadzić do zapłodnienia i zaistnienia ciąży stwierdzonej w kwietniu odbył się 24-25 marca, to należy przypuszczać, że właśnie w związku ze stosunkiem odbytym w tym czasie doszło do zapłodnienia, co pokrywa się z informacją od lekarza, który 9 kwietnia stwierdził 4 tydzień ciąży.

Jednocześnie proszę wziąć pod uwagę, że ginekolog wiek ciążowy w tygodniach określa przyjmując za początek ciąży pierwszy dzień ostatniej miesiączki (chociaż biologicznie jest to związane z implantacją zarodka w macicy, co oczywiście następuje w późniejszym czasie). Jest to powszechnie stosowana tzw. reguła Naegelego. Zatem informacja z 9 kwietnia, że jest Pani w czwartym tygodniu ciąży nie oznacza, że zaszła w nią Pani cztery tygodnie wcześniej.

Powyższą reguła sprawdza się bardzo dobrze u kobiet z regularnym cyklem i pozwala na określenie daty porodu z dużym prawdopodobieństwem. W przypadku wątpliwości pomocne w określeniu wieku ciążowego mogą być badania USG płodu.

Wynik beta hCG mniejszy niż 5 mIU/ml wskazuje na brak ciąży. Natomiast badanie wykonane 2 dni po stosunku nie mogło dać pozytywnego wyniku, ponieważ jest to za wcześnie.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/darmowe-leki-dla-kobiet-w-ciazy-ciaza-plus
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/torba-do-szpitala-czyli-co-zabrac-na-porodowke
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/ciaza-i-dziecko
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/ciaza