Ania (anonim, 31.183.176.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć Ligunin ThermoStop i Vagifem?

Czy Vagifem mozna stosować razem z kapsulkami Ligunin termostop.Jest napisane,ze osoby przymujace leki hormonalne/w tym hormonalne srodki antykoncepcyjne\przed spozyciem preparatu powinny skonsultowac sie z lekarzem.Jestem przedmenopauzalnym okresie-suchość pochwy.Pare razy w roku występuje objawy pochwy-zapalenia,Żółta wydzielina z pochwy,swędzenie,pieczenie,ale bez bóliu przy oddawaniu moczu.Ligunin termostop barzdo pomaga z objawami jak uderzenia goraca, poprawia nastrój,najbardzej nerwowość.Stosuje globulki nawilżające dopochwowe Hexagyn duo,co 4 lub 5 nocy ,ale ostatnio pochva zaczelo nie tolerować ich,znowu wystąpiło zapalenia pochwy

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W związku z dopochwową drogą podania produktu leczniczego Vagifem oraz niewielkim wchłanianiem ogólnoustrojowym jest mało prawdopodobne, aby ten produkt leczniczy wchodził w interakcje z preparatami stosowanymi doustnie, np. Ligunin TermoStop. Nie widzę przeciwwskazań do ich jednoczesnego stosowania. Wpis producenta o interakcji z lekami hormonalnymi dotyczy sytuacji, kiedy są one przyjmowane doustnie i mogą wchodzić we wzajemne interakcje.

Przesyłam linki do śledzenia dostępności preparatów Vagifem oraz Ligunin TeroStop w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/81184/vagifem-tabletki-dopochwowe/apteki/w-warszawie
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/43640/ligunin-termostop-kapsulki/apteki/w-warszawie

oraz materiały, które mogą Panią zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/menopauza-jak-zmniejszyc-dolegliwosci