Dorota (anonim, 185.25.120.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy można pić herbatę Rooibos podczas stosowania preparatu NeoBianacid?

DZIEŃ DOBRY
Syn ( 7 lat) ma problemy z trawieniem i ma epizody refluksu podajemy mu wtedy NEO BIANACID firmy Aboca . . Lubi i często pije herbatę Rooibos, która ma silny wpływ na organizm i jest niewskazana przy niektórych lekach np. przy antybiotykach. Czy Syn może pić Rooibos i przyjmować neobianacid, oprócz tego syn na stałe , za zgodą lekarza przyjmuje lek wit D 500 i Juvit Multi.
Dziękuję za odpowiedź

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Picie herbaty Rooibos nie jest przeciwwskazane u pacjentów z refluksem stosujących preparat NeoBianacid.

Mechanizm działania preparatu NeoBianacid polega na tworzeniu na błonie śluzowej bariery, chroniącej błonę przed kontaktem z sokami żołądkowymi i substancjami podrażniającymi, łagodzącą pieczenie, ból i uczucia nadkwaśności. Zawarte w preparacie kompleksy roślinne i mineralne działają miejscowo, natomiast interakcje składników czynnych herbaty Rooibos z lekami zachodzą na poziomie metabolizmu wątrobowego.

Dowiedziono, że herbata Rooibos może wchodzić w interakcje z lekami metabolizowanymi przez cytochrom P450 (CYP 3A). Antybiotyki są grupą leków, których działanie może ulec nasileniu bądź osłabieniu pod wpływem składników Rooibos. Efekt zwiększenia toksyczności obserwowano natomiast jedynie w połączeniu z nystatyną.

Reasumując, biorąc pod uwagę miejscowy mechanizm działania składników preparatu NeoBianacid i brak działania ogólnoustrojowego wspomnianego produktu, można stwierdzić, że picie herbaty Rooibos nie wpływa na efekt działania wspomnianego preparatu.

Warto również wiedzieć, że NeoBianacid można stosować łącznie z innymi lekami stosowanymi w leczeniu refluksu (inhibitorami pompy protonowej i antagonistami receptora H2).

Poniżej znajdzie Pani linki do artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-radzic-sobie-ze-zgaga
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba