---OMNi-LOGiC Fibre - pytania

Anna  (anonim, 143.159.134.) Warszawa 4 lata temu

Czy Narine może powodować stany gorączkowe codziennie przez 5 tygodni?

Czy Narine może powodować Stany podgorączkowe - codziennie od 5 tygodni?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Narine jest suplementem diety. Firma zamierzająca wprowadzić suplement diety na rynek nie musi w żaden sposób udowadniać jego jakości, skuteczności i bezpieczeństwa. Wystarczy, że powiadomi Główny Inspektorat Sanitarny i dostarczy wzór opakowania. Mówiąc prościej - nad suplementem nie muszą być prowadzone żadne badania.

Tak naprawdę, skoro suplement nie ma żadnych badań, nie jest monitorowane jego bezpieczeństwo - nie wiemy, ile substancji jest "w środku", ile jej się wchłania w organizmie oraz jakie skutki uboczne może powodować dany preparat, ponieważ producent suplementu nie prowadzi usługi zgłaszania przez pacjentów działań niepożądanych jego produktu.

Jeśli mam się opierać na swoim doświadczeniu w pracy z tym produktem, to mnie pacjenci nigdy nie zgłaszali takich działań niepożądanych.

W mojej ocenie, jeśli podejrzewa Pani ten produkt o opisane nam skutki uboczne, należy go odstawić i zobaczyć, czy stan podgorączkowy minie. Proponuję także udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania diagnostyczne, takie jak morfologia wraz z oznaczeniem parametru CRP, który wskaże, czy w organizmie toczy się stan zapalny, którego symptomem może być gorączka.

Jeśli chciałaby Pani w przyszłości korzystać z probiotykoterapii lub musi ją Pani nieustannie kontynuować, po ewentualnym odstawieniu Narine, ze swojej strony mogę zalecić wybranie produktu, który posiada status leku. Zdecydowanie łatwiej będzie wtedy ocenić nie tylko działanie produktu, ale także ewentualne działania niepożądane, które pacjenci zgłaszają producentowi na bieżąco w trakcie stosowania leku, i które zostały wyszczególnione w jego ulotce:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Lek zawiera substancję (lub kombinację kilku) posiadającą właściwości lecznicze lub zapobiegające chorobom. Firma farmaceutyczna wprowadzając jakikolwiek lek na rynek musi udowodnić, że jest on skuteczny i bezpieczny dla pacjentów. Prowadzi zatem tzw. badania kliniczne. W przypadku nowych substancji leczniczych poprzedzone jest to często długoletnimi badaniami najpierw na zwierzętach doświadczalnych, a następnie na ludziach.

To, czy dany lek jest na tyle bezpieczny i skuteczny, aby znaleźć się na aptecznej półce, ocenia Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Nad jakością leku, czyli między innymi tym, czy nie posiada szkodliwych zanieczyszczeń lub bakterii, czuwa ponadto Główny Inspektor Farmaceutyczny.

Leki bez recepty muszą spełnić kilka dodatkowych warunków dotyczących bezpieczeństwa stosowania bez kontroli lekarskiej. Między innymi, nie mogą powodować częstych poważnych działań niepożądanych, a ponadto pacjent powinien być w stanie samodzielnie ocenić, czy przyjęcie danego leku jest w jego sytuacji zasadne. Ideą stosowania leków bez recepty jest właśnie krótkotrwałe leczenie powszechnych i stosunkowo niegroźnych dolegliwości.

Wśród probiotyków doustnych status leku posiadają np. 1) Lakcid Forte: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/42281/lakcid-forte-kapsulki/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/42281/lakcid-forte-kapsulki/apteki/w-warszawie

2) Lacidofil: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/42092/lacidofil-kapsulki/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/42092/lacidofil-kapsulki/apteki/w-warszawie

3) Trilac: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/79914/trilac-kapsulki/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/79914/trilac-kapsulki/apteki/w-warszawie

Polecam lekturę poniższych artykułów: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowe - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły