Iza (anonim, 37.228.245.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy Loxon może powodować wypadanie włosów?

Witam,
Mam chorobę Hashimoto i od dokladnie roku bardzo wypadają mi włosy ale przed tym stanem, widziałam różnicę że nie jest tak jak powinno i poszlam do lekarza, która zaleciła mi Biotebal, Revalid i witaminę D i sama na własną rękę wcierałam Loxon 2%, efekt był zdumiewający, wypadanie włosów zupełnie ustało więc wybrałam do końca tabletki i Loxon odstawiłam po zużyciu jednej butelki. Trzy miesiące później zaczął się ten horror który właśnie trwa, nie wiem czy tojest łysienie androgenowe, narazie jeszcze nie widzę przerzedzeń bo przez 3mce wstrzykiwałam osocze bagatopłytkowe i było dużo lepiej ale to było pół roku temu, czy mogę zastosować roczną terapię Loxon 2%, czy ten preparat w ogóle może zaszkodzić włosom?Wszystkie hormony miałam w normie, jak to wypadanie się zaczęło, więc nie wiem w czym tkwi problem. Dziękuje

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 9 miesięcy temu

Niestety choroba Hashimoto jest trudną chorobą pod tym względem, że często mimo uregulowania hormonów włosy i tak wypadają.
Jeśli chce Pani szukać przyczyny, może Pani też sprawdzić poziom żelaza z krwi. Zdarza się, że w przypadku jego niedoboru włosy zaczynają wypadać.

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że w Hashimoto warto suplementować cynk, selen oraz duże dawki witaminy D. (nawet 4000 j.m.). Składniki te wpływają na kondycję włosów i skóry.

Loxon jest lekiem stosowanym w łysieniu androgenowym. Paradoksalnie jest stosowanie może powodować działanie niepożądane w postaci wzmożonego wypadania włosów, być może tak stało się u Pani.
Z mojego punktu widzenia nie polecałabym stosowania tego leku, bo może wywoływać on zaburzenia w układzie immunologicznym. W Chorobie Hashimoto układ odpornościowy jest mocno obciążony.

Polecam artykuł i wysyłam ulotkę leku Loxon:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/choroba-hashimoto-a-problemy-z-tarczyca
https://www.gdziepolek.pl/produkty/45058/loxon-2-plyn/ulotka

Zachęcam również do zgłaszania działań niepożądanych. Więcej o tym w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane