---Yalugard - przy pytaniach

Domi  (anonim, 84.193.30.) Warszawa 4 lata temu

Jak przyjmować Salofalk, jeśli do tej pory zażywałam Asamax?

Witam
Biore Asamax 500 na wrzodziejace zapalenia jelita grubego 3 raz po 2tab w aptece dostałam zamiennik salofalk 500 Czy mam brać go tak samo jak asamax?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Choć teoretycznie leki Asamax i Salofalk te są wydawane w aptece jako zamienniki, to ich zamiana powinna być ustalona z lekarzem i samodzielnie nie powinno się ich zamiennie stosować. Wynika to z faktu, że preparaty te różnią się farmakokinetyką - szczególnie na etapie dystrybucji i wchłaniania leku.

Teoretycznie może Pani lek Salofalk przyjmować tak samo jak Asamax, jednak jeśli ma Pani możliwość kontaktu z lekarzem, skorzystałabym z tej opcji.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/wrzodziejace-zapalenie-jelita-grubego - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/choroba-crohna - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zycie-z-choroba-crohna - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły