Maja (anonim, 188.146.33.) Warszawa 4 lata temu

Czym różni się estradiol zawarty w Systen 50 a w Oesclim 50?

Witam,
Czym różni się estradiol zawarty w Systen 50 a w Oesclim 50?

4 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Test na menopauzę do stosowania w domu:

To wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Nie, Systen 50 zawiera inną dawkę substancji czynnej nóż niż Oesclim 25.

Janka (anonim, 85.237.186.) 3 lata temu

Czy system 50 może być zamiennikiem oesclim 25?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu 08.05.2020 od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego - firmy Mylan - dostawa plastrów Oesclim w tym tygodniu przyjechała do Polski. Na chwilę obecną lek kupiły 3 hurtownie, a w przyszłym tygodniu plastry trafią do pozostałych hurtowni.

Załączam linki do śledzenia ich dostępności w aptekach połączonych z naszym systemem:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/55870/oesclim-25-system-transdermalny/apteki/w-polsce - https://www.gdziepolek.pl/produkty/55872/oesclim-50-system-transdermalny/apteki/w-polsce

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Każdy plaster leku Systen 50, zawiera jako substancję czynną 3,2 mg estradiolu w postaci estradiolu półwodnego i uwalnia 50 μg estradiolu w ciągu 24 godzin.

Jeden system transdermalny Oesclim 50 zawiera 10 mg estradiolu w postaci estradiolu półwodnego i uwalnia 50 μg estradiolu w ciągu 24 godzin.

Jak widać plastry Systen 50 i Oesclim 50 zawierają tę samą postać estradiolu - estradiol półwodny, a różnią się jego zawartością. Sumarycznie jednak uwalniają w ciągu dobry taką samą jego ilość, dlatego mogą być potraktowane w kategorii zamienników.

Nadmiar substancji, który się nie uwolnił pozostaje w plastrze w postaci niewykorzystanej - nie są w żaden sposób szkodliwe czy toksyczne dla organizmu.

Systen 50 oraz Oesclim 50 są lekami stosowanymi w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ), które zawierają żeński hormon - estrogen.
Leki łagodzą wymienione objawy występujące po menopauzie takie, jak uczucie gorąca na twarzy, szyi i klatce piersiowej („uderzenia gorąca”).

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/htz-hormonalna-terapia-zastepcza-w-menopauzie - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/hormonalna-terapia-zastepcza-htz - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/menopauza-jak-zmniejszyc-dolegliwosci

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły