Marzena (anonim, 37.248.214.)
około 1 miesięcy temu, Pomorskie

Czy Oxycardil 120 mg jest dostępny? Czy na receptę, na której widnieje ten lek mogę otrzymać 2 opakowania leku Oxycardil 60 mg i przyjmować po 2 tabletki?

Dzień dobry chciałam zapytać o oxycardill 120 czy jest dostępny ? I jak mam receptę na 120 czy mogę kupić 60? Czy musi być nowa recepta na 60mg. Ponieważ nigdzie nie ma 120 to brała bym dwie 60? Czy jest taka możliwość. Z góry dziękuję i czekam na odp. Marzena

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Oxycardil 120 mg - przewidywany termin powrotu leku do aptek to grudzień 2020 roku. Jest to data orientacyjna i może ulec przyspieszeniu lub opóźnieniu.

Na receptę, na której widnieje lek Oxycardil 120 farmaceuta może wydać zamiennie preparat Dilzem 120 Retard, który na chwilę obecną również ma niską dostępność, jednak lek ma wrócić do aptek pod koniec czerwca 2020:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/23735/dilzem-120-retard-tabletki/apteki/w-polsce

Zapisując się na powiadomienia na stronie produktu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/58554/oxycardil-120-tabletki-powlekane/apteki

wybierając po lewej stronie ikonę "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Oxycardil" można otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leku na swój adres e-mail.

Oxycardil 120 mg jest dostępny w 26 aptekach połączonych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/58554/oxycardil-120-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

w tym w 5 aptekach w województwie pomorskim:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/58554/oxycardil-120-tabletki-powlekane/apteki/w-pomorskim

W każdej z nich, przy pomocy naszego portalu, można zarezerwować lek i odebrać po okazaniu recepty. Rezerwacja jest zwykle ważna do końca następnego dnia roboczego.

W związku z tym, że Oxycardil 120 mg jest aktualnie bardzo poszukiwany, przed udaniem się do apteki po odbiór rekomenduję kontakt telefoniczny z placówką, celem upewnienia się, że lek został dla Pani odłożony.

Niestety, Oxycardil 120 mg i Oxycardil 60 mg nie są swoimi zamiennikami i nie mogą być wydawane w obrębie tej samej recepty.

Co prawda oba leki zawierają tę samą substancję - diltiazem, jednak różni je sposób uwalniania tego związku. Oxycardil 60 mg to zwykłe tabletki, natomiast Oxycardil 120 mg to tabletki o przedłużonym uwalnianiu.
Tabletki o zmodyfikowanym (przedłużonym) uwalnianiu, to takie, których czas działania można przedłużyć zapewniając uwalnianie substancji czynnej nie tylko w żołądku, lecz także na całej długości jelita cienkiego. Umożliwia to szybkie uwolnienie części substancji, a następnie całkowite uwolnienie reszty leku po pewnym czasie.

Ze względu na inny sposób uwalniania substancji 2 tabletki leku Oxycardil 60 mg nie zapewnią tego samego działania terapeutycznego, co jedna tabletka Oxycardil 120 mg.

Nasz portal nie jest apteką. Nie sprzedajemy, nie zamawiamy, nie wykonujemy ani nie wysyłamy leków. Nie jesteśmy właścicielami aptek połączonych z naszym systemem.

Za pomocą GdziePoLek można sprawdzić dostępność leków w wybranej miejscowości w Polsce, zarezerwować je oraz odebrać we wskazanej aptece (leki na receptę oczywiście po jej okazaniu).

Szerzymy także treści o tematyce zdrowotnej i odpowiadamy na pytania pacjentów. Odpowiedzi publikujemy na forum "Zapytaj farmaceutę", nie odpisujemy mailowo, ani telefonicznie.
Więcej informacji można uzyskać z naszego artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/blog/w-czym-moze-pomoc-ci-gdziepolek