barbra (anonim, 193.238.180.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Jakim lekiem zastąpić Arechin, który został wycofany?

Jaki lek zastąpi Arechin 250 stosowany na reumatoidalne z.s. a wycofany dla ofiar koronawirusa?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek Arechin nie został wycofany. Aktualny zapas preparatu Arechin został zabezpieczony jest przez Ministerstwo Zdrowia dla podmiotów leczniczych w związku z epidemią koronawirusa.

Firma Adamed, producent leku Arechin poinformował o uruchomieniu dodatkowej produkcji preparatu. Obecnie praca odbywa się "w trybie 3-zmianowym, aby sprostać bieżącym potrzebom epidemiologicznym w kraju, a także zapewnić dostępność dla pacjentów, którzy przyjmują ten lek w innych wskazaniach".

Kolejne partie leku miałyby trafiły na rynek do końca marca bieżącego roku. Dodamy osobne powiadomienie, jeśli tylko lek pojawi się w aptekach.

Zapisując się na powiadomienia na stronie produktu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/6896/arechin-tabletki/apteki/w-polsce

wybierając po lewej stronie ikonę "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Arechin", może Pani otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leku na swój adres e-mail.

Aktualnie żadna apteka w Polsce nie deklaruje dostępności leku Arechin:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/6896/arechin-tabletki/apteki/w-polsce

Lek Arechin nie ma zamiennika. Preparatem stosowanym w tych samych wskazaniach co lek Arechin jest Plaquenil.

Arechin i Plaquenil nie są jednak zamiennikami, więc nie mogą być wydawane na tę samą receptę. Arechin zawiera w swoim składzie fosforan chlorochiny, natomiast Plaquenil - hydroksychlorochinę.

Obecność leku Plaquenil w hurtowniach, a tym samym w aptekach, jest wynikiem sprowadzenia go do Polski drogą importu interwencyjnego. Daje to możliwość otrzymania przez pacjenta leku z zagranicy, który jest dopuszczony do obrotu w państwie, z którego jest sprowadzany, a niedostępny na terytorium Polski.
Podstawą do sprowadzenia takiego produktu leczniczego jest zgoda na dopuszczenie leku do obrotu, którą otrzymuje hurtownia farmaceutyczna bezpośrednio od Ministra Zdrowia.

Podejrzewam, że w chwili obecnej Minister Zdrowia będzie robił wszystko, aby lek Plaquenil jak najszybciej trafił w ręce polskich pacjentów, jednak w mojej ocenie łatwiejsze będzie pozyskanie leku Arechin, który produkowany jest w Polsce przez firmę Adamed.

Przesyłam link do śledzenia dostępności leku Plaquenil w aptekach połączonych z naszym systemem:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/62145/plaquenil-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce?pvId=76034 (30 tabletek),
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/62145/plaquenil-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce?pvId=62423 (60 tabletek).

W każdej z nich, przy pomocy naszego portalu, można zarezerwować lek i odebrać po okazaniu recepty. Rezerwacja jest zwykle ważna do końca następnego dnia.

Z uwagi na fakt, że Plaquenil jest obecnie bardzo poszukiwany, przed udaniem się do apteki po odbiór, rekomenduje kontakt telefoniczny z placówką, celem upewnienia się, że lek został dla Pani odłożony.