Aga (anonim, 188.127.24.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy niesystematyczne stosowanie leku Pramolan może być przyczyną duszności?

Dzień dobry
Mam pytanie. Został mi przepisany pramolan.
1 tabletka dziennie. Rano. I w tym problem ze różnie to przyjęłam rano albo po południu. Zdążyło mi się zapomnieć. 2 dni. Czy z tego powodu mogły pojawić się duszności.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Niesystematyczne lub niezgodne z zaleceniami lekarza przyjmowanie leku może być przyczyną mniejszej skuteczności leczenia, braku skuteczności lub wystąpienia działań niepożądanych.

Pramolan (opipramolu dichlorowodorek) jest wskazany jest w leczeniu zaburzeń lękowych objawiających się pod postacią fizycznych zaburzeń. Jeśli duszności występowały u Pani przed leczeniem jako objaw zaburzeń psychicznych, to nie można wykluczyć, że błędy w zażywaniu mogły spowodować ich nawrót. Można także dopuścić możliwość, że duszność pojawiła się jako objawy nieprawidłowo kontrolowanego lub nasilonego lęku wskutek nieprawidłowego stosowania leku Pramolan, podsycanego obecną sytuacji dotyczącą epidemii koronawirusa.

Są to jednak tylko możliwości i przypuszczenia - kompetentnej oceny może dokonać lekarz na podstawie wywiadu z Panią. Przyczyna może być także inna. Ze względu na to, że duszność jest jednym z najbardziej charakterystycznych objawów choroby COVID-19, jeśli podejrzewa Pani, że może być Pani dotknięta infekcją, to należy zastosować się do oficjalnych zaleceń.

Dla pacjentów została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, na której można zasięgnąć informacji, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590. Można także kontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną. Wstępnie można dokonać u siebie samooceny za pomocą poniższego testu:
https://www.gdziepolek.pl/test-koronawirus-covid

Rozumiem, że jest Pani obecnie trudno skontaktować się z lekarzem. Wszystkie alternatywny dotyczące możliwości uzyskania porady lekarskiej w obecnej sytuacji opisujemy w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Załączam także dodatkowe informacje o leku Pramolan:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/63423/pramolan-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/63423/pramolan-tabletki-powlekane/ulotka