Violet (anonim, 62.244.149.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy krwotoki, ból brzucha i piersi, nastrój depresyjny przez 28 dni przyjmowania leku Vines z czasem ustąpią?

Przez 28 dni przyjmowania tabletek vines ciągle towarzyszy mi okres. I nie widać końca. Krwotoki, ból brzucha, ból piersi, okropne skrzepy, stany depresyjne i wiele innych dolegliwości. Co z tym zrobić lub kiedy to ustanie? Pójście do ginekologa na tą chwilę sytuacji światowej jest wykluczone.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tak, jak poradziła Pani @Angelika Talar-Śpionek - proszę nie zastanawiać się, czym mogą być spowodowane dolegliwości, tylko skontaktować się z lekarzem. Sytuacja jest trudna, a dostęp do lekarza może być utrudniony, jednak wiele placówek ochrony zdrowia, w tym szpitale działają bez zakłóceń - nie jesteśmy więc pozbawieni opieki w sytuacjach nagłych.

Violet (anonim, 62.244.149.)
około 7 miesięcy temu

Nie przechodzilam żadnej operacji dróg rodnych. Miesiączkuje od 7 lat ,mam 19 lat a nieregularny okres towarzyszy mi od 5/6 lat. Zazwyczaj trwa on od 12 dni do nawet 16 . Raz już okres miałam cały miesiąc ale to spowodowane było dużą dawką stresu. Na ogół mój okresu jestem dość obfity i ze skrzepami ale nigdy nie bolał mnie brzuch tak jak teraz. Nie wiem czym może być to spowodowane

Bardzo proszę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, 30-dniowe krwawienie może prowadzić do niebezpiecznej dla zdrowia niedokrwistości. Jeśli w ostatnim czasie nie przechodziła Pani operacji chirurgicznej narządów rodnych, taka sytuacji po przyjęciu tabletek Vines jest dość niepokojąca.
Proszę skontaktować się z lekarzem ginekologiem, nawet telefonicznie.

Z teleporady może Pani skorzystać tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Violet (anonim, 62.244.149.)
około 7 miesięcy temu

Dziś już 30 dzień, krwotok nie ustąpił. Drugiego blistra nie zamierzam brać to czy jest szansa że okres i ból podbrzusza się w końcu się skończy?

Starr (anonim, 31.0.64.)
około 7 miesięcy temu

Witam, obecnie przyjmuje 5 opakowanie vines, na początku również miałam ciagle krwawienie, nie plamienie, ale normalne krwawienie ze skrzepami, byłam u lekarza, który wytłumaczył mi ze tak przy tych ultraniskidawkowych tabletkach się zdarza, bo są w stanie utrzymać endometrium bardzo cienkie i organizm musi nadmiar złuszczyć. Przy drugim opakowaniu już tego nie było, wiec może warto poczekać. U mnie w sumie krwawienie trwało 30 dni.

Podczas kilku pierwszych miesięcy przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych mogą wystąpić plamienia świadczące o tym, iż organizm przystosowuje się do podawanej mu dawki hormonów, jednak nie powinno wyglądać to tak, jak Pani opisuje.

Nie jestem w stanie zagwarantować, że sytuacja taka ustąpi, bowiem nie jest ona normalna i akceptowalna przez producenta. Bolesność i tkliwość piersi, nasilone krwawienia, niepokój oraz stany depresyjne to działania niepożądane, które występują czesto u kobiet stosujących lek Vines - zgłasza je średnio 1 na 10 pacjentek przyjmujących lek.

W mojej ocenie nie ma Pani innego wyjścia niż konsultacja z lekarzem., który oceni, co powinna Pani zrobić - zmienić czy odstawić lek. Rozumiem, iż w świetle aktualnych wydarzeń jest to ciężkie do zrealizowania, dlatego być może warto skorzystać z porady telefonicznej lekarza, o której pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Może Pani także przerwać stosowanie leku Vines w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji dla zdrowia, jeśli obecna sytuacja jest dla Pani nie do zaakceptowana

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale także indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane