Pacjentka (anonim, 94.251.231.)
około roku temu, Częstochowa

Jaki lek bez laktozy ochrania żołądek przy nadkwasocie i biegunce?

Lek bez lalaktozy , ktory ochrania zoladek jak jest biegunka i nadkwasota.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Enterol to lek (produkt leczniczy) zawierający drożdże Saccharomyces boulardii. Inne preparaty zawierające te dobroczynne drobnoustroje mają kategorię suplementów diety, jednak jeśli nie toleruje Pani leku Enterol, to niestety można wybrać tylko spośród nich. Nie będą to zamienniki, ale właśnie produkt podobne.

Przykładowo Saccharomyces boulardii zawierają krople Dierol. Jest to produkt przeznaczony dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych. Składniki pomocnicze to rafinowany olej z oliwek, glukonian cynku i mieszanina tokoferoli:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96122/dierol-krople/apteki/w-czestochowie

Laktozy nie powinien zawierać także preparat Enterobiotic w postaci kapsułek. Według deklaracji dotyczącej składu na stronie producenta w kapsułce znajdują się drożdże Saccharomyces boulardi, inulina, żelatyna, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, barwnik: dwutlenek tytanu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27291/enterobiotic-kapsulki/apteki/w-czestochowie

Połączeniem drożdży z bakteriami kwasu mlekowego jest preparat Osłonik Max. Ma zawierać takie składniki jak: inulina, liofilizowane kultury drożdży Sacharomyces boulardii DBVPG 6763, hydroksypropylometyloceluloza; substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103, barwnik: dwutlenek tytanu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/97564/oslonik-max-extra-kapsulki/apteki/w-czestochowie

Ze względu na to, że powyższe produkty nie są lekami, nie mam wglądu do ich oficjalnych ulotek, opieram się zatem na informacjach dostępnych na stronach produktowych. Kupując jakiś probiotyk w aptece można poprosić, aby farmaceuta skontrolował skład bezpośrednio na opakowaniu.

Załączam dodatkowe materiały, być może będą pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowe
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nietolerancja-a-alergia-pokarmowa

Pacjentka (anonim, 94.251.231.)
około roku temu

Lekarz internista z przychodni ktory ma konsultacje tel.powiedzial ze lek podobny do enterolu tylko bez laktozy.mam problemy żołądkowe. Po prawie wszystkich lekach.a nawet po antybiotyku ktory przyjmowalam.tydzien temu

Proszę doprecyzować swoje pytanie - przed czym lek bez laktozy miałby ochraniać żołądek? Czy stosuje Pani obecnie jakieś preparaty w związku z biegunką, może antybiotyk? Jaka jest przyczyna tych dolegliwości?