dosia (anonim, 83.20.24.)
około roku temu, Warszawa

W jaki sposób dawkować Ebilfumin 30 mg "na własną rękę"?

Jaką dawkę Ebilfumin podać zapobiegawczo dorosłej osobie, jeśli mam kapsułki 30 mg, a dawkowanie wynosi 1 raz dziennie 75 mg. lepiej 60 mg( czyli 2 kapsułki po 30 mg) czy 90 mg (3 kapsułki po 30 mg)?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ebilfumin jest lekiem dostępnym z przepisu lekarza. Proszę absolutnie nie stosować go na własną rękę!

Lek Ebilfumin jest stosowany u osób dorosłych, młodzieży, dzieci i niemowląt do leczenia grypy. Może być stosowany, gdy wystąpią objawy grypy, kiedy wiadomo, że wirus grypy krąży w środowisku, jeśli na przykład pacjent miał kontakt z osobą chorą na grypę lub w wyjątkowych przypadkach, na przykład, gdy szczepionka przeciw grypie sezonowej nie zapewnia wystarczającej ochrony i gdy panuje pandemia grypy (globalna epidemia grypy).

Oseltamiwir - substancja czynna leku Ebilfumin - zastosowany odpowiednio wcześnie może skracać czas trwania choroby oraz zmniejszać ryzyko powikłań (u dzieci - m.in. zapalenia ucha środkowego). Lek stosuje się przeciętnie od pięciu do dziesięciu dni. Jednocześnie oseltamiwir jest skuteczny tylko wobec wirusa grypy, nie leczy innych schorzeń i nie spowoduje poprawy w ich przebiegu.

Jeśli lekarz nie zalecił Pani stosowania tego leku, proszę go nie przyjmować. Proszę pomyśleć o tym, że jego stosowanie bez wyraźnych wskazań, może przynieść dla zdrowia tej osoby, więcej szkody niż pożytku.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/10-zdan-ktorych-lepiej-nie-mowic-w-aptece