Dandar85 (anonim, 83.8.1.) Włocławek 4 lata temu

Czy Climara-50 może zastąpić Systen-50, czy lepiej będzie zastosować Estrofem?

Czy Climara50 plastry może zastąpić Systen 50? Mam 60lat i od 15 lat ,po operacji,używałam Systen50.Teraz lekarz zapisał mi Estrofem 2mg.tabl. z powodu braku systenu50. Boję się tych tabletek.

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Test na menopauzę do stosowania w domu:

To wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

W dniu dzisiejszym lek Systen 50 rozpoczął powrót na stany aptek w Polsce: na godzinę 17:30 to 4 placówki. Z dnia na dzień dostępność ta powinna rosnąć, ponieważ lek aktualnie wprowadzany jest na stany większości hurtowni farmaceutycznych.

Dostępność plastrów Systen 50 można śledzić za pomocą poniższego linku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/76735/systen-50-system-transdermalny/apteki/w-polsce

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Plaster Climara-50 nie jest bezpośrednim zamiennikiem leku Systen-50, choć posiada tą samą substancję czynną i uwalnia tą samą dawkę leku w ciągu doby, farmaceuta nie będzie mógł wydać go zamiennie w aptece. Potrzebna będzie nowa recepta.

Estrofem 2 mg również tak jak Climara-50 czy Systen-50 posiada w swoim składzie estradiol, zatem można domniemywać, iż jego ogólne działanie na organizm będzie podobne, jak plastrów.
Ciężko jest natomiast określić jak tolerowana będzie zmiana dawki, systemu podania i dodatek substancji pomocniczych przez Pani organizm. Warto zaufać lekarzowi i podjąć próbę zastosowania tabletek, do czasu powrotu plastrów Systen-50 do ponownej sprzedaży, która planowana jest na przełomie marca 2020r. Jeśli natomiast zdecyduje się Pani na plastry Climara-50, konieczna będzie wizyta u lekarza.

Przesyłam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne: https://www.gdziepolek.pl/produkty/27772/estrofem-tabletki-powlekane/ulotka https://www.gdziepolek.pl/produkty/18533/climara-50-system-transdermalny/ulotka https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow https://www.gdziepolek.pl/artykuly/htz-hormonalna-terapia-zastepcza-w-menopauzie

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły