Magda (anonim, 46.151.186.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy po zastosowaniu leku Servenon będę normalnie funkcjonować?

Witam , byłam u lekarza i dostałam lek servenon . Wykupiłam go , ponieważ mam ogólne stany lękowe po ciąży ( raz na kilka dni przyspieszona akcja serca, niepokój ) . Czy będę mogła normalnie funkcjonować zażywając go przy małym dziecku ? Bardzo się boje , ze będę czuła się jeszcze gorzej czytając niektóre opinie . Pomocy bardzo mnie te stany już męczą , chciałabym żeby było normalnie . Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za podzielenie się Pani historią. Stosowanie leku Servenon uzależnione jest ze ścisłą kontrolą lekarza, ponieważ każdy pacjent reaguje indywidualnie na lek, wielkość zastosowanej dawki lub długość terapii. Niestety nie jestem w stanie zagwarantować, czy ten lek okaże się w Pani przypadku skuteczny bądź też konieczna będzie modyfikacja leczenia.

Jak informuje producent leku, w przeprowadzonych badaniach oceniono, że maksymalną skuteczność terapii można zaobserwować po okresie około 3 miesięcy, a pierwsze efekty działania leku, powinny być zauważone po kilku tygodniach. Natomiast jak wspomniałam wcześniej, każdy pacjent reaguje odmiennie.

W takim przypadku konieczna tu będzie regularna konsultacja z Pani lekarzem prowadzącym, który na podstawie historii choroby oraz aktualnych badań i wywiadów, będzie w stanie ocenić efekty terapii lub zadecyduje o jej zmianie.
Oczywiście w przypadku pogorszenia samopoczucia, powinna się Pani jak najszybciej poinformować swojego lekarza, który pomoże określić dalszy tok postępowania.

Servenon to preparat stosowany m.in. w leczeniu ciężkich epizodów depresji i zaburzeń lękowych. Substancją czynną zawartą w leku jest escitalopram. Dołączam ulotkę produktu: https://www.gdziepolek.pl/produkty/70740/servenon-tabletki-powlekane/ulotka

Polecam też lekturę poniższych artykułów, które mogą się okazać pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-zaburzenia-lekowe
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/ciaza