Paweł
około 2 lat temu, Warszawa

Jak brać Iberogast?

Witam serdecznie
Polecono mi lek iberogast na zespół jelita drażliwego. Jak mam brać ten lek i jak długo? To jest bez recepty w aptece?
Dziękuję

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Boli brzuszek: producent preparatu Iberogast nie podaje jaka dokładnie powinna być ilość wody. Szklanka to będzie w mojej ocenie za dużo. W przypadku wielu innych kropli doustnych z zawartością etanolu zalecana ilość wody kieliszek (25-60 ml) lub 1/4 szklanki wody (około 60 ml). Wydaje mi się, że taka objętość wody - ok. 60 ml będzie odpowiednia.

Boli brzuszek (anonim, 89.229.91.)
około 3 miesięcy temu

Co to znaczy w małej ilości płynu, kieliszek, szklanka?

W takim przypadku lek ulegnie rozcieńczeniu dopiero w soku żołądkowym. Krople są stężoną postacią leku. Rozcieńczenie ich przed podaniem zmniejsza stężenie substancji czynnych, co może mieć na celu ograniczenie działania drażniącego (np. produkt leczniczy Iberogast zawiera etanol w stężeniu objętościowym wynoszącym ok. 31%, przy czym pojedyncza dawka 20 kropli zawiera tylko 0,24 grama alkoholu), ułatwienie przyjęcia całej zaleconej dawki czy też złagodzenie ostrego smaku skoncentrowanego produktu (np. Iberogast ma smak gorzki).

Producent preparatu Iberogast nie uzasadnia potrzeby rozcieńczania leku i nie podaje konsekwencji przyjęcia go bez płynu. Niemniej należy przestrzegać zalecenia, iż - jeśli lekarz nie zaleci inaczej - Iberogast przyjmuje się w niewielkiej ilości płynu przed lub w czasie posiłków. Można rozcieńczyć lek w ciepłej lub zimnej wodzie, soku czy chłodnej herbacie o temperaturze nie przekraczającej 25°C.

Jeśli nie odczuła Pani dyskomfortu w trakcie lub po przyjęciu leku, to jednorazowa aplikacja bez rozcieńczenia najprawdopodobniej nie będzie mieć negatywnych konsekwencji.

Karla (anonim, 78.88.22.)
około 8 miesięcy temu

Co w przypadku kiedy połknęła się lek nie rozcieńczajac go?

Dzień dobry

Iberogast jest lekiem dostępnym bez recepty w aptekach, stosowanym w zespole jelita drażliwego i w niestrawności.

W przypadku osoby dorosłej Iberogast przyjmuje się 3 razy dziennie po 20 kropli, rozcieńczając w niewielkiej ilości płynu.

Produkt można stosować bez ograniczeń czasowych. Jeśli natomiast przyczyna złego samopoczucia nie jest znana, a dolegliwości nie ustępują po 2 tygodniach stosowania leku - należałoby poradzić się lekarza.

Przesyłam artykuł na temat leku Iberogast:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/37055/iberogast-plyn

oraz jego dostępność w Warszawie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/37055/iberogast-plyn/apteki/w-warszawie

Pozdrawiam serdecznie!