milu (anonim, 31.0.125.) Warszawa 4 lata temu

Co stosować na suchość sromu?

co stosować na suchość sromu?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

W przypadku uczucia suchości narządów intymnych mogą być pomocne dostępne bez recepty preparaty o właściwościach nawilżających, regenerujących i ochronnych - preparaty dopochwowe, np. Feminella Hyalsoft, Chlorivag, HydroVag, Mucovagin, Regevagia, Cicatridina czy żele intymne, np. Duo-Fem, PrOVag:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/29428/feminella-hyalosoft-globulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/94667/chlorivag-kadefarm-globulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/50568/mucovagin-globulki-globulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/95840/regevagia-globulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/17785/cicatridina-globulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/97177/duo-fem-zel/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/64896/provag-zel-zel/apteki/w-warszawie W wyborze odpowiedniego produktu może Pani pomóc personel fachowy apteki po zadaniu dodatkowych pytań.

Warto jednak zastanowić się, co powoduje uczucie suchości. Dyskomfort może wynikać z reakcji uczuleniowej na kosmetyki, podpaski lub zmianę środka piorącego do bielizny. Istotną przyczyną suchości pochwy i sromu jest także zmniejszenie się ilości hormonów płciowych (estrogenów) w przebiegu menopauzy czy stosowanie niektórych leków. W przypadku wątpliwości warto na temat swoich dolegliwości porozmawiać z lekarzem.

Załączam dodatkowe materiały, które mogą być przydatne: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-preparaty-ginekologiczne https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły