OlekM (anonim, 85.221.134.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Jakie są nazwy handlowe produktów z nafazoliną, tetryzoliną lub tymazoliną za granicą?

Witam, poszukuję kropli/aerozolu do nosa na katar oparte nie o ksylometazoliny, oksymetazoliny, a o pozostałe czyli: o nafazoliny, tetryzoliny i tymazoliny. Wiem, że w kraju nic takiego już nie ma, a chcąc sprowadzić z zagranicy ( np. Niemcy) nie znam ich nazw na tamtejszym rynku. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdr. Aleksander M.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Bardzo się cieszę, iż odpowiedź Olgi była dla Pana pomocna ;)

olek (anonim, 85.221.134.)
około 9 miesięcy temu

Dziękuję , udało mi się znaleźć aktualnie w sprzedaży w niemieckich aptekach spray: "RHINEX Nasenspray + Naphazolin 0,05 10 ml".

Jeśli chodzi o produkty z nafazoliną, to udało mi się znaleźć nazwy takie jak Privine lub Rhinex, poniżej link do współpracującej z nami apteki w Niemczech do tego drugiego produktu:
https://www.inderapotheke.de/produkte/103931/rhinex-nasenspray-naphazolin-0-05-nasenspray/apotheken

Tetryzolina (tetrahydrozolina) jeśli jest dostępna, to jako lek Tyzine. Prawdopodobnie pod tą nazwą produkt ma rejestrację na Litwie oraz w Stanach Zjednoczonych. Pozostałe nazwy handlowe, jakie widnieją w lekospisach międzynarodowych odnoszą się do kropli do oka.

Tymazolina była dostępna prawdopodobnie jedynie w Polsce pod nazwą handlową Thymazen. Nie ma śladu, aby ten lek lub inne z tymazoliną były dostępne w innych krajach. Lek produkowała Polfa Warszawa i nie są one już obecnie dopuszczone do obrotu.

Spośród preparatów zawierających składniki udrażniające nos, inne niż ksylometazolina czy oksymetazolina dostępne są produkty z tramazoliną pod nazwami handlowymi Rhinospray, Rinogutt, Muconasal Plus lub Fexallegra nasale (tu w połączeniu z przeciwalergiczną chlorfeniraminą):
https://www.inderapotheke.de/produkte/25254/rhinospray-nasenspray-nasenspray/alternativen

Nie mam możliwości, aby sprawdzić faktyczną dostępność tych produktów w aptekach za granicą. Zauważyłam także, że w różnych krajach pod tą samą nazwą mogę kryć się produkty o innych składzie. Na przykład za wschodnią granicą pod nazwą "Tyzin" oferowane są krople z ksylometazoliną. Należy więc zawsze uważnie zapoznawać się ze składem chemicznym leku lub prosić personel fachowy placówki o takie informacje.

Może Pan także szukać tego typu produktów podając nie nazwy handlowe, które mogą nie być lokalnie znane, ale właśnie nazwy międzynarodowe substancji czynnych, które będą zrozumiałe dla każdego farmaceuty, niezależnie od kraju.

Załączam dodatkowy artykuł na temat zakupu leków za granicą:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica