Jobo (anonim, 37.248.208.)
około roku temu, Warszawa

Jaki lek na kaszaka miejsc intymnych można zastosować zamiast preparatu Triderm w przypadku uczulenia na gentamycynę?

Jestem uczulona na gentamycyne. Lek.zapisal masc Triderm na kaszaka okolic intymn. Mozna ten lek zastapic innym,najlepiej bez kolejnej wizyty u lek.?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Farmakoterapia jest wskazana jedynie w przypadku stanu zapalnego kaszaka. Wówczas konieczne może być podanie antybiotyku. Jednak w takiej sytuacji polecam kontakt z lekarzem rodzinnym lub chirurgiem. Warto, aby lekarz potwierdził charakter zmiany. Kaszak, który nie ulega samoistnemu wchłonięciu lub pęknięciu może zostać zakwalifikowany do chirurgicznego usunięcia.

Magda (anonim, 178.42.106.)
około 9 miesięcy temu

Jaki lek bez recepty można kupić w aptece przy kaszaku w takim miejscu?

Wchłanianie się klotrimazolu jest minimalne, a gentamycyna wchłania się tylko po zastosowaniu na skórę uszkodzoną. Wchłanianie trzeciego składnika zależy od: zaawansowania zakażenia, powierzchni skóry, stanu skóry czy zastosowanie opatrunku okluzyjnego.

Załączam dodatkowe odpowiedzi na podobne pytania:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/23321/diklofenak-po-jakim-czasie-wchlaniaja-sie-masci-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/22497/gentamicin-czy-grzybica-mozna-sie-zarazic-i-ile-wchlania-sie-triderm-przez-skor

Piotr (anonim, 46.134.86.)
około 10 miesięcy temu

Jaki jest czas wchłaniania maści triderm od momentu posmarowania?

Triderm to lek trójskładnikowy. Zawiera klotrimazol, betametazon i gentamycynę. Jest to połączenie sterydu, antybiotyku i leku przeciwgrzybicznego. W klasie leków "kortykosteroidy o silnym działaniu w połączeniach z antybiotykami", w której klasyfikowany jest Triderm, wszystkie dostępne produkty są lekami na receptę:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/D07CC/kortykosteroidy-o-silnym-dzialaniu-w-polaczeniach-z-antybiotykami
Podobnie w szerszej klasyfikacji:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/D07C/kortykosteroidy-w-polaczeniu-z-antybiotykami

Najbardziej zbliżony zakresem działania spośród wymienionych będzie prawdopodobnie lek Pimafucort, jednak nie jest to produkt, który farmaceuta wyda Pani jako zamiennik leku Triderm lub który mogłaby Pani otrzymać bez recepty w związku z faktem, że został Pani przepisany lek Triderm.

W mojej ocenie próby zastąpienia składników leku Triderm produktami o podobnych właściwościach dostępnymi bez recepty są opcją, która może nie być wystarczająco skuteczna. Rozumiem, że ponowny kontakt z ginekologiem, dermatologiem czy wenerologiem może być utrudniony, jednak jeśli ma Pani już postawione rozpoznanie i propozycję leczenia, to być może wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego?