karolina1996 (anonim, 5.173.17.) Warszawa 2 miesiące temu

Czy podwyższona temperatura ciała podczas miesiączki powinna niepokoić ?
33,99 zł

Stan podgorączkowy a miesiączka

Kilka dni przed okresem mam podwyższoną temperaturę, utrzymuje się ona po wystąpieniu krwawienia i kilka dni po. Tak jest od wielu miesięcy, ale ostatnio miałam nawet 37.8.

Kiedy mam ten stan podgorączkowy czuję osłabienie, ból pleców czasami, ogólne rozbicie i czuję się jakby "chora".

Czy jest to normalne, czy wymaga konsultacji z ginekologiem?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Olejnik Farmaceuta

2 miesiące temu

Proszę pamiętać, że temperatura ciała kształtuje się na różnym poziomie u każdej kobiety. Jednakże, zawsze temperatura utrzymuje się na niższym poziomie przed owulacją, w trakcie owulacji wzrasta, a następnie utrzymuje się na wysokim poziomie przez kolejne 10-16 dni, by znowu spaść z początkiem kolejnej miesiączki.

Za tą huśtawkę temperaturową jest odpowiedzialny progesteron. Hormon ten jest wydzielany głównie w drugiej połowie cyklu, także na kilka dni przed okresem. Z tego powodu temperatura ciała przed menstruacją może być nieco wyższa niż podczas krwawienia miesięcznego.

Podkreślam, że tak jak obfitość i czas trwania krwawienia miesięcznego, tak i wzrost temperatury ciała u każdej z kobiet jest cechą bardzo indywidualną. Niektóre kobiety w ogóle nie dostrzegą tej zmiany, ponieważ będzie tak subtelna. U innych z kolei zmusi do sięgnięcia po termometr.

Oczywiście jeżeli to Panią niepokoi zawsze można zasięgnąć porady u ginekologa. Jeśli nie ma Pani możliwości skontaktowania się ze swoim lekarzem tu można skorzystać z teleporady:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Proszę pamiętać, że podczas okresu może Pani czuć osłabienie, zmęczenie, wahania nastroju; typowe są bóle pleców w odcinku lędźwiowym. Mięśniówka macicy kurczy się przez co możemy odczuwać także niewielkie dolegliwości w postaci bólu brzucha a także tkliwość piersi.

Osłabiony organizm jest bardziej podatny na infekcje, szczególnie w sezonie przeziębieniowym. Mogło zdarzyć się tak, że w konsekwencji osłabienia układu odpornościowego przeszła Pani łagodną infekcję, czego efektem była temperatura sięgająca prawie 38 stopni C.

Proszę obserwować swój organizm, zapisywać wartości pomiaru temperatury. Jeżeli będą powtarzalne z miesiąca na miesiąc i dodatkowo objawy , o których Pani wspomniała będą ustępowały po okresie krwawienia, nie martwiłabym się nimi.

W przypadku kiedy podwyższonej temperaturze będzie towarzyszył kaszel, katar, bóle mięśni należy zgłosić się do lekarza.

Przesyłam materiały, które mogą Panią zainteresować :

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-zaburzenia-miesiaczkowania

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-miesiaczka-musi-bolec

Tutaj może Pani porównać ceny przykładowych preparatów , które będą działały rozkurczowo i przeciwbólowo i zamówić je z dostawą do domu lub z odbiorem w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/87993/metafen-rozkurczowy-tabletki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/54554/no-spa-tabletki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/65496/pyralgina-tabletki/apteki

W miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Lublin, Kraków, Łódź czy Białystok produkty można zamówić z dostawą błyskawiczną nawet w 1godz. dzięki usłudze Wolt Drive - sprawdź czy w Twojej lokalizacji usługa jest dostępna:  https://www.gdziepolek.pl/koszyk/szybka-dostawa?src=zf

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły