---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

ANNI (anonim, 176.96.135.) Warszawa 11 dni temu

Czy jestem w ciąży, bo powiększyły mi się piersi, ale wystąpiło drugie krwawienie miesiączkowe i wykonane testy ciążowe są negatywne i lekarz wykluczył ciążę?
9,99 zł

dobry dzień. 18.02 odbył stosunek seksualny zabezpieczony, prezerwatywa była nienaruszona. Potem nastąpiło lekkie opóźnienie (około 2-3 dni), ale potem zaczął się okres. W przerwie zrobiłam test, który okazał się negatywny. Po zakończeniu okresu zrobiłam jeszcze kilka testów, superczułość itp. Również 6 tygodni po stosunku oddała krew na HCG <0,2. Ja też miałam USG po 4 tygodniach od stosunku i jeszcze raz po 6 tygodniach od stosunku. Lekarz stwierdził, że ciąży nie ma. Teraz się martwię, bo mam wrażenie, że piersi mi powiększyły, ale też zaczęła się druga miesiączka. Czy mogę być w ciąży?

1 odpowiedź, 2 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

10 dni temu

W przypadku, gdy nie współżyła Pani od wizyty u lekarza i pomiędzy krwawieniami to nie jest Pani w ciąży. Negatywne testy ciążowe, ponowne krwawienie miesiączkowe a także wykonane USG jednoznacznie wskazują na brak ciąży po stosunku w dniu 18.02.

Powiększenie piersi może być związane np. ze zmianą masy ciała, zespołem napięcia przedmiesiączkowego. 2-3 dniowe opóźnienie w krwawieniach mogą być związane np. ze stresem. W przypadku ponawiających się zaburzeń miesiączkowania zachęcam do ponowienia konsultacji z lekarzem. Może Pani również skorzystać z teleporady np. za pośrednictwem portalu Gdziepolek.pl:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Więcej o zaburzeniach miesiączkowania pisaliśmy w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-zaburzenia-miesiaczkowania

Natomiast o tym, jaki test ciążowy wykonać i kiedy zrobić, pisaliśmy w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły