---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Radbogus (anonim, 31.0.85.) Warszawa 4 lata temu

Czy można odpis recepty w innej aptece niż ta, w której został wystawiony?

Czy mogę zrealizować odpis z recepty wydany przez inną aptekę z powodu stwierdzenia ,że nie mają danego leku i nie wiadomo kiedy będą mieli?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Agnieszka Stankiewicz Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 8 marca 2012 r. w sprawie recept lekarskich Dz.U. z 2017 r., poz. 1570 :

Warunki skorzystania z odpisu recepty

Odpis recepty można zrealizować:
-tylko ze 100% odpłatnością, -tylko w tej aptece, w której został sporządzony, -w czasie odpowiadającym realizacji oryginału recepty.

Niestety nie może Pan zrealizować odpisu leku w innej aptece, jednak proszę skorzystać z prawa do wystawienia recepty farmaceutycznej.

Recepta farmaceutyczna jest dokumentem, który farmaceuta (magister farmacji) ma prawo wystawić w aptece, w przypadku wystąpienia nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pacjenta.

Załączam artykuł dotyczący recepty farmaceutycznej: https://www.gdziepolek.pl/tematy/kiedy-farmaceuta-moze-wypisac-recepte

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły