Statystyki

Leki na potencję bez recepty

Środek spożywczy

Braveran tabletki

Zawiera naturalne wyciągi roślinne, argininę, cynk, selen i witaminę E, które wspomagają utrzymanie sprawności seksualnej. Składniki aktywne zwiększają popęd seksualny oraz pomagają wywołać i wzmocnić erekcję. Dodatkowo utrzymują odpowiedni poziom testosteronu we krwi i wykazują działanie ochronne na męskie komórki rozrodcze.

Środek spożywczy

Doppelherz Aktiv Dla Mężczyzn kapsułki

Zawiera wyciąg z korzenia Maca i żeń-szenia, które poprawiają libido i wzmacniają erekcję oraz witaminy i minerały korzystnie wpływające na produkcję męskich komórek rozrodczych.

Środek spożywczy

Doppelherz Aktiv Men Lider kapsułki

Zawiera L-argininę, która wspomaga osiągnięcie i utrzymanie stanu pobudzenia seksualnego. Polecany szczególnie mężczyznom po 40. roku życia, narażonym na stres i przemęczenie.

Środek spożywczy

Erekton Fast tabletki powlekane

Zawiera L-argininę oraz liczne ekstrakty naturalne, które pomagają wywołać i utrzymać erekcję, a także utrzymują odpowiednie stężenie testosteronu we krwi i poprawiają sprawność fizyczną.

Lek bez recepty

Inventum tabletki do ssania/gryzienia/żucia

Zawiera sildenafil. Dostępny bez recepty doustny lek w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu zaburzeń erekcji (niezdolności do uzyskania lub utrzymania wzwodu). Lek przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn i nie jest wskazany poniżej 18 roku życia.

Lek bez recepty

Maxigra Go tabletki do rozgryzania i żucia

Zawiera sildenafil. Doustny lek (w postaci tabletek do rozgryzania i żucia) dostępny bez recepty, stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji (niezdolności do uzyskania lub utrzymania wzwodu) u dorosłych mężczyzn. Lek przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn i nie jest wskazany poniżej 18 roku życia.

Lek bez recepty

Maxon Active tabletki powlekane

Zawiera sildenafil. Dostępny bez recepty doustny lek w postaci tabletek powlekanych, stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu zaburzeń erekcji (niezdolności do uzyskania lub utrzymania wzwodu). Lek przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn i nie jest wskazany poniżej 18 roku życia.

Lek bez recepty

Mensil tabletki do rozgryzania i żucia

Zawiera sildenafil – substancję, która wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych prącia, przez co możliwy jest zwiększony napływ krwi do prącia podczas pobudzenia seksualnego i osiągnięcie erekcji. Przed zażyciem tego leku należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ sildenafilu nie można łączyć razem z lekami nasercowymi z grupy azotanów, np. Effoxem czy Nitrocardem.

Środek spożywczy

Permen Go! tabletki

Zawiera wyciąg z żeń-szenia i L-argininę, które pomagają wywołać i utrzymać erekcję, a pozostałe składniki poprawiają mikrokrążenie.

Środek spożywczy

Permen King tabletki

Zawiera wyciąg z żeń-szenia i L-argininę, które pomagają wywołać i utrzymać erekcję, a buzdyganek naziemny poprawia sprawność seksualną i wzmacnia libido.

Lek bez recepty

Silcontrol tabletki powlekane

Produkt w kategorii: układ moczowo-płciowy i hormony płciowe, leki urologiczne, inne leki urologiczne (ze spazmolitykami) (kategoria ATC G04BE).

W aptekach znajdziemy środki na problemy z erekcją dostępne bez recepty. Można je podzielić na zawierające sildenafil, odpowiedniki leku wydawanego na receptę (który ma wyższą dawkę) oraz produkty niebędące lekami - na przykład zawierające L-argininę oraz inne produkty ziołowe. W jaki sposób można wspomóc się tabletkami na potencję bez recepty, a kiedy należy udać się do lekarza? Nawet w przypadku leków na potencję bez recepty należy uważać na skutki uboczne, na przykład przy problemach z sercem.

Czy potencja i libido to to samo?

Potencja jest to zdolność mężczyzny do osiągnięcia i utrzymania erekcji, tak więc impotencja oznacza brak tej zdolności. Z kolei libido to inaczej pociąg seksualny. Widzimy, że te pojęcia nie są tożsame, więc mimo iż niskie libido i impotencja mogą występować razem, to nie zawsze musi tak być.

Skąd się biorą problemy z erekcją?

Przyczyn impotencji może być bardzo wiele, m.in.:

Warto więc wybrać się do lekarza, by ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy i ewentualnie rozpocząć leczenie choroby, która mogła spowodować zaburzenia erekcji.

Sildenafil - cudowne tabletki na potencję?

Od niedawna bez recepty otrzymać można lek wcześniej wydawany tylko z polecenia lekarza, który od ponad 20 lat umożliwia mężczyznom i ich partnerkom odbycie satysfakcjonujących zbliżeń, m.in.: Maxigra Go, Inventum, Maxon Active oraz Mensil - wszystkie dostępne bez recepty, zawierają po dwie tabletki 25 mg sildenafilu. Jest to minimalna dawka substancji stosowana jednorazowo w leczeniu zaburzeń erekcji.

Sildenafil wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając przy tym napływ krwi do prącia pod warunkiem podniecenia seksualnego.

Tabletkę przyjmuje się na minimum godzinę przed stosunkiem. Działanie może utrzymywać się nawet przez 6 godzin, więc nie ma potrzeby ponownego przyjmowania leku, jeśli do zbliżenia nie dojdzie w zaplanowanym czasie. Nie należy obawiać się niespodziewanych efektów zażycia leku. Erekcja następuje dopiero w wyniku stymulacji seksualnej i może utrzymywać się ponad 30 minut. Nie zalecane jest przyjmowanie więcej niż jednej dawki leku dziennie.

Przed przyjęciem preparatu, należy przeczytać dokładnie ulotkę i upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania, np. zaburzenia sercowo-naczyniowe w przypadku sildenafilu.

Preparaty roślinne i inne środki na potencję

W aptekach dostępnych bez recepty jest wiele preparatów wspierających męskość, poza grupą leków zawierających sildenafil, o mniej lub bardziej udowodnionej skuteczności, m.in.: Braveran, Erekton Fast, Doppelherz Aktiv dla mężczyzn, Doppelherz Aktiv Men Lider, Olimp Erekton Max, Permen Go!, Permen King. Są to preparaty zawierające substancje pomagające osiągnąć i utrzymać stan podniecenia seksualnego, np. L-argininę, wyciąg z korzenia Maca, wyciąg z korzenia żeń-szenia. Jest to opcja dla mężczyzn, którzy chcą spróbować naturalnych preparatów albo stosowanie sildenafilu jest u nich przeciwwskazane.

Leki na potencję na receptę

Poza lekami dostępnymi bez recepty, na polskim rynku można otrzymać również wiele preparatów wydawanych z przepisu lekarza. Jeżeli okazuje się, że zmiana trybu życia ani inne działania nie pomagają w zaburzeniach erekcji, to lekarz zwykle zaleca rozpoczęcie stosowania preparatów próżniowych lub leków na potencję na receptę:

lub rzadziej stosowane:

Jeśli takie leczenie nie pomaga, można zastosować iniekcje preparatów do ciał jamistych prącia lub aplikację leków bezpośrednio do cewki moczowej, np. PGE 1 (alprostadyl).

W ostateczności może okazać się konieczne protezowanie prącia.


redaktor: Dina Dąbrowska
ostatnia zmiana: 02.07.2019 08:21:21

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

W której aptece kupię 8 tabletek leku Stimea Intense?
simea intense 8tabl
odpowiada Katarzyna Domagała

W której aptece kupię 8 tabletek leku Stimea Intense?
stimea intense 8tabl gdzie kupić?
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy mogę kupić Omnadren bez recepty?
Czy mige go kupic bez recepty
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Czy kupię tabletki ReAction w aptekach w Oleśnicy?
Czy dostane teraz w aptece w olesnicy tabletki Reaktion i w jakiej cenie
odpowiada Katarzyna Domagała

Jak opóźnić przedwczesny wytrysk?
Szybko dochodzę, co mogę kupić bez recepty aby opóźnić wytrysk i przy tym w trakcie seksu czasem mój penis staje się lekko mieki
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy mogę zastosować Mensil po przebytym zawale serca w 1991 roku?
Czy mozna stosowac po przebytym zawale serca w 1991 roku
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie leki na potencję odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.