Sortuj
9 produktów zawierających Pachnotka bazyliowata, w tym 0 na receptę.
7 produktów można aktualnie znaleźć w aptekach.
Pachnotka bazyliowata, nazywana inaczej pachnotką zwyczajną lub dzikim sezamem, to roślina pochodząca z Chin, obecnie uprawiana w wielu krajach. Pachnotka znana jest ze swoich właściwości przeciwalergicznych. Jej składnikami czynnymi są terpeny, kwas rozmarynowy, flawonoidy, glikozydy oraz związki tłuszczowe. Roślina stosowana jest w łagodzeniu objawów alergii oraz atopowego zapalenia skóry. Z pachnotki produkowany jest również olej wykorzystywany w celach spożywczych.
Preparaty z pachnotką bazyliowatą dostępne są w aptece bez recepty. Występują w postaci płynu (np. Zatoxin inhalacje), tabletek (np. Allertec wapno plus, Alterbiotic Antyperspirant), kapsułek (np. Allergocaps) oraz aerozolu (np. Cosinus Plus Spray zatoki i nos).
Jakie właściwości posiada pachnotka bazyliowata?
W jakich wskazaniach stosowana jest pachnotka bazyliowata?
Jakie są przeciwwskazania do stosowania pachnotki bazyliowatej?
Jakie są skutki uboczne stosowania pachnotki bazyliowatej?
Czy pachnotkę bazyliowatą można stosować w ciąży?
Czy pachnotkę bazyliowatą można stosować podczas karmienia piersią (podczas laktacji)?
Ekstrakt pozyskany z pachnotki bazyliowatej łagodzi reakcje zapalne o podłożu alergicznym, takie jak np. alergiczny nieżyt nosa,
dodatkowo łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry (AZS),
posiada właściwości antyoksydacyjne,
działa rozkurczająco na mięśnie gładkie jelit,
korzystnie wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu i lipidów,
posiada umiarkowane właściwości przeciwbakteryjne,
chroni komórki wątrobowe (działa hepatoprotekcyjnie).
Pachnotka bazyliowata stanowi składnik wyrobów medycznych i suplementów diety wspomagających objawowe leczenie stanów alergicznych. Ponadto roślina może być stosowana w łagodzeniu objawów atopowego zapalenia skóry, pomocniczo w stanach spastycznych przewodu pokarmowego, a także jako wsparcie w terapii cukrzycy oraz zespołów metabolicznych.
Preparatów z pachnotką bazyliowatą nie powinni stosować pacjenci z nadwrażliwością na roślinę.
Nie opisano do tej pory znacznych działań niepożądanych podczas stosowania produktów z pachnotką bazyliowatą. U niektórych osób olej z pachnotki może powodować stany zapalne skóry.
Należy pamiętać, że działania niepożądane mogą, ale nie muszą wystąpić u wszystkich pacjentów.
Nie ma wystarczającej ilości danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania pachnotki bazyliowatej u kobiet ciężarnych. W związku z tym należy unikać przyjmowania rośliny w tym okresie.
Nie ma wystarczającej ilości danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania pachnotki bazyliowatej u kobiet karmiących piersią. W związku z tym należy unikać przyjmowania rośliny w okresie laktacji.
„Perilla frutescens” – niezwykłe właściwości pachnotki zwyczajnej” Łukasz Szeleszczuk, Monika Zielińska-Pisklak, Anna Młodzianka
Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów oraz zdjęcia są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o.o.
od 9,19 zł
od 25,49 zł
od 11,50 zł
od 12,45 zł
od 15,50 zł