---

Charakterystyka produktu leczniczego dla Paracetamol Hascozawiesina

produkt dostępny bez recepty

Dawka:

0,12 G/5 ML

Opakowanie:

150 gramów
w 67% aptek, od 8,90 zł do 26,99 zł

Zamienniki opakowania:

Koszyk:

Charakterystyki produktu Paracetamol Hasco dla opakowania 150 gramów (0,12 G/5 ML).

Wybrany dokument Paracetamol Hasco:
Dokument z 2022-07-29
PDF
dokument PDF dla Paracetamol Hasco

Podgląd dokumentu PDF Paracetamol Hasco

Źródło: Rejestr Produktów Leczniczych

Data ostatniej weryfikacji: 2022-07-29

Ulotki innych produktów zawierających paracetamol

W kolejności według dostępności w aptekach.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Wersja tekstowa dokumentu

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Paracetamol Hasco, 120 mg/5 ml, zawiesina doustna 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 5 ml zawiesiny zawiera 120 mg paracetamolu (Paracetamolum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: sacharoza. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała. 4.4. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania Produkt leczniczy zawiera paracetamol. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol z powodu ryzyka przedawkowania. W czasie stosowania paracetamolu nie należy spożywać napojów alkoholowych, nie stosować produktu leczniczego u osób uzależnionych od alkoholu. U osób z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol. Dostępne wyniki badań wskazują, że podawanie paracetamolu może stanowić czynnik ryzyka rozwoju astmy i chorób alergicznych u dzieci. W przypadku jednoczesnego stosowania: barbituranów, leków przeciwpadaczkowych (m.in. glutetimid, fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), ryfampicyny nasila się szkodliwe działanie paracetamolu na wątrobę. Paracetamol zwiększa toksyczność chloramfenikolu. Długotrwałe stosowanie paracetamolu w dużych dawkach nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy pochodnych kumaryny. Jednoczesne stosowanie paracetamolu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. 4.6. Wpływ na płodność, ciążę i laktację Paracetamol przenika przez łożysko i do mleka kobiecego. 4.7. Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i (...)

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.