Charakterystyka produktu leczniczego dla Nurofen Express Forte
kapsułki

produkt dostępny bez recepty

ibuprofen

Dawka

400 mg

Opakowanie

20 kapsułek
w 82% aptek, od 10.00 zł do 28.01
Nurofen Express Forte to kapsułki miękkie zawierające wysoką dawkę ibuprofenu, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek stosowany jest w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, bóle kostno-stawowe, bóle menstruacyjne, ból zębów, bóle pourazowe) oraz gorączki.

Charakterystyki produktu Nurofen Express Forte dla opakowania 20 kapsułek (400 mg).

Wybrany dokument Nurofen Express Forte:
Dokument z 2021-04-30
PDF
dokument PDF dla Nurofen Express Forte

Podgląd dokumentu PDF Nurofen Express Forte

Źródło: Rejestr Produktów Leczniczych

Data ostatniej weryfikacji: 2021-04-30

Ulotki innych produktów zawierających oseltamivir

W kolejności według dostępności w aptekach.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Wersja tekstowa dokumentu

Version 1 CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Nurofen Express Forte, 400 mg, kapsułki, miękkie 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY Każda kapsułka miękka zawiera 400 mg ibuprofenu. Substancje pomocnicze: Sorbitol (E420) 16,27 mg w kapsułce Czerwień koszenilowa (E124) 0,79 mg w kapsułce Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1. 3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Kapsułka, miękka Czerwona, owalna, przezroczysta, miękka kapsułka żelatynowa z białym logo Nurofen. Pacjenci o wrażliwym żołądku powinni przyjmować produkt Nurofen Express Forte podczas posiłku. Po zażyciu produktu tuż po jedzeniu, początek działania produktu Nurofen Express Forte może ulec opóźnieniu. W takiej sytuacji nie zażywać większej dawki produktu leczniczego Nurofen Express Forte niż zalecana w punkcie 4.2 (Dawkowanie) oraz w krótszym odstępie czasu niż zalecany. • U pacjentów z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów). • W ostatnim trymestrze ciąży (patrz punkt 4.6). • U dzieci w wieku poniżej 12 lat oraz u młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg. 4.4 Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania Można zminimalizować działania niepożądane poprzez stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez najkrótszy czas konieczny do złagodzenia objawów (patrz Ryzyko dotyczące przewodu pokarmowego i układu sercowo-naczyniowego). Należy zachować ostrożność u pacjentów z niektórymi schorzeniami, których przebieg może ulec pogorszeniu: (...)

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk (Google Analytics). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.