Charakterystyka produktu leczniczego dla Ibuprofen Aflofarm
drażetki

produkt dostępny bez recepty

ibuprofen

Dawka

400 mg

Opakowanie

20 tabletek drażowanych
w 15% aptek, od 5.30 zł do 11.99
Ibuprofen Aflofarm - to tabletki drażowane stosowane w leczeniu bólów różnego pochodzenia (bóle głowy, migrena, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie) oraz w zbijaniu gorączki. Zawiera niesteroidowy lek przeciwzapalny – ibuprofen.

Charakterystyki produktu Ibuprofen Aflofarm dla opakowania 20 tabletek drażowanych (400 mg).

Wybrany dokument Ibuprofen Aflofarm:
Dokument z 2021-03-26
PDF
dokument PDF dla Ibuprofen Aflofarm

Podgląd dokumentu PDF Ibuprofen Aflofarm

Źródło: Rejestr Produktów Leczniczych

Data ostatniej weryfikacji: 2021-03-26

Ulotki innych produktów zawierających oseltamivir

W kolejności według dostępności w aptekach.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Wersja tekstowa dokumentu

CHARAKTERYSTYKA ŚRODKA FARMACEUTYCZNEGO 1 CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Ibuprofen Aflofarm, 400 mg, tabletki drażowane 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY Jedna tabletka drażowana zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: 1 tabletka zawiera 420,5 mg sacharozy. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa 1200 mg ibuprofenu w dawkach podzielonych). Produktu leczniczego nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. 4.4 Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania Należy zachować ostrożność podczas stosowania u pacjentów u których występuje: - toczeń rumieniowaty układowy oraz mieszana choroba tkanki łącznej - ze względu na zwiększone ryzyko rozwoju jałowego zapalenia opon mózgowych; - choroba przewodu pokarmowego zwłaszcza przewlekła zapalna choroba jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego - Crohna) - może wystąpić zaostrzenie choroby; - nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca także w wywiadzie - ze względu na możliwość zatrzymania płynów i obrzęki związane z przyjmowaniem NLPZ; - zaburzenie czynności nerek - istnieje ryzyko dalszego pogorszenia czynności nerek; - zaburzenie czynności wątroby; - zaburzenia krzepnięcia krwi (ibuprofen może przedłużyć czas krwawienia). Należy unikać stosowania ibuprofenu z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym także inhibitorami COX-2. Przyjmowanie produktu leczniczego w najmniejszej dawce skutecznej (...)

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk (Google Analytics). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.