← powrót do głównej strony opinii i pytań

Ela (anonim, 88.156.138.)
około 12 dni temu, Warszawa

Jakim lekiem zastąpić Noclaud w przypadku jego nietolerancji?

Nie moge stosowac leku Noclaud.Jaki inny lek go zastapi

Przesyłam link do zamienników leku Noclaud:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54302/noclaud-tabletki/zamienniki

Nie podaje Pani powodu, dla którego nie może Pani stosować leku Noclaud, jednak jego zamienniki będą zawierać tę samą substancję czynną o tym samym działaniu. Jeśli nie toleruje Pani preparatu Noclaud, najprawdopodobniej ta sama sytuacja będzie miała miejsce w przypadku jego odpowiedników.

Odpowiedniki różnią np. się substancjami pomocniczymi, które same w sobie nie wywierają żadnego działania leczniczego, jednak są niezbędne do uformowania postaci leku - kapsułki, tabletki, itd. Są one czasami również przyczyną różnego rodzaju alergii, jeśli osoba przyjmująca lek jest uczulona na którąś z tych substancji, np. na laktozę.

Najlepiej w takiej sytuacji zwrócić się do lekarza, który być może zaproponuje Pani jakąś inną alternatywę - lek o podobnym działaniu, jednak innym składzie.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Noclaud to preparat zawierający cilostazol. Substancja ta hamuje agregację (łączenie się) płytek krwi, dzięki czemu usprawnia krążenie. Preparat stosowany jest w chromaniu przestankowym (szybkiej męczliwości nóg) u pacjentów bez objawów martwicy tkanek obwodowych.
Załączam opis leku Noclaud:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54302/noclaud-tabletki