Grazka (anonim, 5.60.233.)
około rok temu, Warszawa

Co można stosować zamiast produktu Asumin?

Witam ! Kiedyś brałam tabletki ASUMIN , bardzo dobrze na mnie działał ,od dłuższego czasu jest nie dostępny dlaczego ? Co mi mądrzy ludzie doradzacie , zaznaczyć muszę ze dużo specyfików wypróbowałam i zadane nie działało tak rewelacyjnie .Prosze o pomoc, pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Asumin faktycznie jest już niedostępny, żadna z aptek współpracujących z GdziePoLek od dłuższego czasu nie posiada go już na stanie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/7817/asumin-tabletki/apteki/w-polsce
Asumin był produktem firmy Aflofarm, obecnie w portfolio tego producent nie figuruje już jako produkt w ofercie, należy zatem założyć, że firma zaprzestała jego wytwarzania. Nie ma jednak dokładnych informacji na temat przyczyn takiej decyzji, nie zawsze też firma takie dane udostępnia.

Asumin posiadał w składzie wyciąg z rośliny zwanej gurmar, wyciąg z Garcinia cambogia, proszek z owoców opuncji figowej, wyciąg z morszczynu pęcherzykowatego oraz chrom. Głównym wskazaniem było zmniejszanie apetytu na słodycze oraz utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Ogólnie preparat miał także kontrolować głód i pomagać w kontroli masy ciała.

Załączam przygotowane przez nas materiały na temat odchudzania, być może znajdzie w nich Pani przydatne informacje, także o alternatywnych produktach:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/odchudzanie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/rosliny-na-odchudzanie-i-oczyszczanie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/otylosc-i-nadwaga

Jeśli głównym problemem jest apetyt na słodycze, warto skontrolować podstawowe parametry dotyczące poziomu cukru we krwi na czczo, po posiłku i ewentualnie rozszerzyć je o badanie odpowiedzi tkanek na insulinę. Ponieważ do ich interpretacji i będzie konieczna konsultacja z lekarzem - warto wykonać taki panel badań, jaki zostanie zlecony przez specjalistę (można zacząć od lekarza rodzinnego).