iwona (anonim, 95.41.199.) Warszawa 4 lata temu

Czy podczas stosowania leku Formetic 3 razy dziennie muszę spożywać posiłki o tej samej porze dnia, a ostatnią dawkę leku przyjmować po kolacji?

nie zawsze jem obiad o tej samej godzinie ....czy lek formetic na cukrzyce typu 2 ,biore 3 razy dziennie...musze brac o takiej samej porze dnia i ostatni po kolacji .....bo musialabym jesc kolacje o 20 zeby wziac lek...a jem o 18 najpozniej ...odstep miedzy trzema dawkami leku bylby rozny ...prosze o pomoc

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Lek Formetic należy przyjmować 30 minut po zakończeniu posiłku. Najważniejsze jest to, aby odstęp pomiędzy zakończeniem posiłku, a przyjęciem tabletki był zawsze taki sam, czyli przykładowo: kończy Pani śniadanie o 8.00, to o 8.30 należy połknąć tabletkę i tak samo po każdym głównym posiłku - 3 razy dziennie.

Zaleca się, aby podczas terapii cukrzycy posiłki były regularne i nie ukrywam, że najlepiej byłoby, gdyby odstępy w ciągu dobry pomiędzy przyjęciem poszczególnych dawek leku Formetic były mniej więcej jednakowe (np. co 6 godzin), ale najważniejsze jest to, co napisałam wyżej.

Ostatnią dawkę leku Formetic należy przyjąć po kolacji (pierwszą po śniadaniu, drugą po obiedzie) i proszę, w miarę możliwości, starać się o regularność posiłków, chociażby ze względu na to, że poprawia to wyniki terapii. Jeśli kolacje chciałaby Pani jeść o 18.00 najpóźniej - najbardziej prawidłowy rozkład posiłków to śniadanie o 6.00, obiad o 12.00, jednak nie jest to koniecznością.

Proszę też pamiętać, aby dostępy między poszczególnymi dawkami leku nie były zbyt krótkie, najlepiej nie krótsze niż 4-5 godzin.

Załączam także artykuły, które mogą Panią zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/ile-kosztuje-zycie-z-cukrzyca - https://www.gdziepolek.pl/tematy/cukier-czy-slodzik-co-wybrac

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły