elzbieta (anonim, 95.49.19.)
około roku temu, Warszawa

Jak zamówić Trileptal w zawiesinie przez komputer?

Witam mam pytanie jak moge zamowic leki trileptal w zawiesinie przez komputer co z receptami bo nie moge wychodzic z domu a ja tego nie rozumiem bo w mojej miejscowosci nie ma w aptekach tego leku prosze o pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Otrzymałam właśnie informację, że produkt Trileptal zawiesina 20 sierpnia uzyskał zwolnienie do obrotu. Hurtownie farmaceutyczne są w trakcie uzupełniania stanów magazynowych, w tym tygodniu powinna mieć miejsce pełna dostępność dla aptek. Proszę pamiętać, że proces logistyczny - dostawa do hurtowni, zamówienie leku przez aptekę, transport i przyjęcie towaru trwa co najmniej kilka dni.
Proponuję przypomnieć się w aptece (dowolnej lub np. w tej w której stale realizowane są recepty na Trileptal) z zapytaniem o dostępność leku za niedługi czas.

W Polsce sprzedaż wysyłkowa leków na receptę nie jest możliwa, w związku z czym leku Trileptal, który jest wydawany z przepisu lekarza nie zakupi Pani "przez komputer".

Nie potrafię odpowiedzieć w tej chwili, dlaczego żadna z aptek w Pani miejscowości nie ma leku, skoro w innych lokalizacjach preparat jest w sprzedaży. Według naszych statystyk dostępność Trileptalu w zawiesinie nigdy nie była duża (maksymalnie ok. 11% aptek miało ten lek na stanie), jednak w ostatnim czasie spadła ona do ok. 6%. Być może są jakieś trudności z zatowarowaniem. Przyczyny braku leków mogą być bardzo różne, piszemy o tym w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach

Wysłałam zapytanie do podmiotu odpowiedzialnego za Trileptal - jeśli uda się uzyskać odpowiedź, dlaczego brakuje Trileptalu w Pani okolicy, to dodatkowa odpowiedź pojawi się w tym wątku.

Załączam odpowiedź na pani wcześniejsze pytanie oraz odpowiedź koleżanki na podobne:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/9575/czy-mozliwy-jest-dowoz-lekow-do-domu
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/9532/gdzie-w-bialymstoku-mozna-kupic-zawiesine-trileptal