Magda (anonim, 83.5.243.) Warszawa 18 miesięcy temu

Czy warto podawać oseltamiwir (Tamiflu, Ebilfumin, Tamivil) osobom starszym w przypadku kontaktu z chorym na grypę?

czy jeżeli jestem chora na grypę wraz z dzieckiem od soboty i otrzymaliśmy od lekarza lek tamiflu to czy powinnam zapobiegawczo poprosić u lekarza o taki sam lek dla rodziców 74 lata w celu zapobiegania wystąpienia u nich objawów. Czy jeżeli mama przyjmuje leki depakine, anafranil, zolafren i hydroksyzinę to czy może przyjmować powyższy lek na grypę?

2 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

18 miesięcy temu

Decyzja o profilaktycznym podawaniu produktu lecznicznego Tamiflu osobom mającym bliski kontakt z osobą, u której potwierdzono infekcję wirusem grypy powinno wynikać z indywidualnej analizy każdego przypadku, uwzględniającej m.in. stopień narażenia, wiek, ogólny stan zdrowia pacjenta i ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań.

W przypadku osób starszych, obciążonych chorobami przewlekłymi, zamieszkujących bądź mających bliski kontakt z osobami chorymi, zastosowanie leku może być zasadne.
Pomiędzy substancjami czynnymi zawartymi w produktach leczniczych Tamiflu, Depakine, Anafranil, Zolafren i hydroksyzyną nie wykazano interakcji, które mogłyby negatywnie wpływać na skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku.

Zachęcam więc, by skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania terapii profilaktycznej oseltamiwirem (np. Tamiflu). Można to zrobić on-line: https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-internista

Poniżej zamieszczam link umożliwiający śledzenie dostępności i rezerwację leku Tamiflu w dowolnej aptece: https://www.gdziepolek.pl/produkty/77261/tamiflu-kapsulki/apteki

Mariusz (anonim, 89.234.248.) 18 miesięcy temu

Wyniki badań przeprowadzone nad tamiflu, potwierdzają brak skuteczności nad wirusami grupy

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację