marynia (anonim, 79.189.140.)
około roku temu, Warszawa

Kiedy Sinemet CR wróci do sprzedaży?

dostaje już krzeci zamiennik Sinemetu,, biora pod uwagę okres instalowania się leku w organizmie mam różne problemy z samopoczuciem. jak długo będę jeszcze czekać na sinemet/?problem jest kus od kwietnia,

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

3 grudnia 2019 Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie dostępności między innymi leku Sinemet. Podmiot odpowiedzialny za ten preparat poinformował o jego dalszej niedostępności. Nie wynika to wprost z treści komunikatu, jednak wydaje się, że dalsze oczekiwanie na szybki powrót leku na rynek polski jest bezcelowe. Ministerstwo zaleca pacjentom zgłoszenie się do lekarza prowadzącego.

Niestety aktualnie lek Sinemet CR nie jest już dostępny:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71325/sinemet-cr-200-50-tabletki/apteki/w-polsce
Jednocześnie najnowsza informacja jest taka, że ten preparat nie będzie już dostarczany na rynek polski. Pomimo, że powrót preparatu planowany był na czerwiec 2019, firma MSD Polska ostatecznie poinformowała, że z przyczyn zewnętrznych produkcja została wstrzymana.

Rozumiem, że po zmianie leku czuje się Pani gorzej. Sinemet CR nie ma dokładnego zamiennika, co z pewnością powoduje problemy z adaptacją do leku zastępczego. O swoich spostrzeżeniach dotyczących reakcji organizmu na nową terapię proszę informować lekarza.

Załączam materiał na temat choroby Parkinsona, być może zechce Paniz niego skorzystać:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/drzenie-rak-czy-to-choroba-parkinsona