---OMNi-BiOTiC Panda - pytania

Wiktoria (anonim, 95.160.128.) Warszawa 1 rok temu

Czy po 7,5 tygodniach od stosunku ginekolog wykryje ciążę na USG?

Witam, ostatni stosunek miałam 7,5 tyg temu,biorę tabletki anty,czy jeżeli wybrałabym się do ginekologa po tylu dniach od stosunku ,to czy jeżeli doszłoby do ciąży to zobaczyłby ją przez usg dopochwowe i usg brzuszne mając na uwadze ,że nie wiadomo kiedy doszło do zapłodnienia (bo podobno do około tygodnia po stosunku może dojść) i ze względu na ewentualną owulacje poprzez pominięcie tabletki czy będzie trzeba powtarzać wizytę np za 2 tyg - aby było 9 tyg po stosunku?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Po 7,5 tygodniach od stosunku może Pani z powodzeniem wykonać test ciążowy. Jeśli preferuje Pani wizytę u lekarza, to na USG dopochwowym jest możliwe uwidocznienie ciąży od około 4 - 5 tygodnia, chociaż można spotkać się z opinią, że pewniejsze jest badanie w 6-7 tygodniu. USG macicy przez powłoki brzucha według mojej najlepszej wiedzy wykonuje się wyłącznie w bardziej zaawansowanej ciąży. Moim zdaniem po prawie 2 miesiącach od stosunku ginekolog zobaczyłby ciążę na USG, chociaż niewątpliwe pewne znaczenie może mieć jakość sprzętu i doświadczenie operatora. Może Pani po prostu umawiając się na wizytę zapytać, czy jeśli jej celem jest wykluczenie ciąży, to lekarz podejmie się badania na tym etapie, aby dać Pani jednoznaczną odpowiedź.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/test-ciazowy

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację