Kasia (anonim, 37.30.104.) Warszawa 2 lata temu

Czy mozna jednocześnie przyjmować lek duloksetyna i bioxetin?

Czy mozna jednocześnie przyjmować lek duloksetyna i bioxetin?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Joanna Dunajska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Lek duloksetyna to preparat zaliczany do grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI) i noradrenaliny (SNRI), fluoksetyna to inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny.

Pomiędzy preparatami występuje interakcja. Są to leki, których mechanizm działania polegający na inhibicji wychwytu zwrotnego serotoniny pokrywa się. Stosowanie obydwu leków może doprowadzić do rzadkiego tzw. zespołu serotoninowego, spowodowanego nadmiarem serotoniny w organizmie. Jest to działanie niepożądane statystycznie prawdopodobne, które może wystąpić, nie musi.

Zarówno fluoksetyna jak i duloksetyną są lekami przepisywanymi przez lekarza. Należy pamiętać, aby zawsze powiadomić każdego specjalistę o wszystkich stosowanych preparatach, oraz o tym, że każda terapia jest dostosowana do konkretnego pacjenta.

Przesyła materiały, które mogą okazać się przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację