---OMNi-BiOTiC Panda - ZF

Marta (anonim, 31.60.237.) Warszawa 2 lata temu

Po jakim czasie ginekolog może wykryć ciąże?

Dzien dobry. Staram się z mężem o dziecko. Jestem 4 dni przed miesiączką. Zrobiłam wczoraj dwa testy i po 8 minutach test pozytywny z lekka kreska (sprawdzać po 5 minutach tak napisane w instrukcji testu prima test). Dziś zrobiony kolejny i po 8 minutach test jak na zdjęciu. Kreska mocniejszą jak wczoraj. Czy test jest wiarygodny po takim czasie? Czy w dniu miesiączki jest prawdopodobieństwo wykrycia ciąży przez ginekologa? Jestem zmęczona, ciągle bym spała, brzuch mam wydęty. Ale choruje na boreliozę i ciężko mi określić czego to objawy. Bardzo proszę o odpowiedź. Zrobiłam łącznie 5 testów tej formy i każdy pozytywny ze słabsza bądź mocniejsza kreską ale powyzej 5 minut.

5 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Najpierw może wykonać Pani test beta-hCG z krwi - pozwala on określić dokładną ilość hormonu hCG - stężenie powyżej 5 mlU/ml świadczy o ciąży. Taki test może wykryć ciążę nawet po 8-10 dniach od zapłodnienia. Natomiast ginekolog może wykryć ciążę w USG dopiero ok. 4 tygodnia ciąży, kiedy pęcherzyk żółciowy jest już widoczny w jamie macicy, natomiast ok. 6 tygodnia można zauważyć zagnieżdżony zarodek.

Załączam artykuł, który może być przydatny: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/fakty-i-mity-o-ciazy

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Jeśli bardzo słabo widoczna kreska pojawia się po przekroczeniu czasu na odczyt wyniku, nie jest to wynik pozytywny. Jeśli, kreska jest wyraźna i pojawi się w czasie, w którym można odczytać wynik (informacja podana przez danego producenta), to jest on pozytywny.

Marta (anonim, 5.184.123.) 2 lata temu

Na kilku testach? Łącznie zrobiłam ich 6 dziś jeden z innej firmy i w 4 minutach kreska widoczna.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Tak, jak sama Pani napisała - wiarygodny wynik można odczytać po 5 minutach. Kreska po 8 minutach może być przekłamana.

Marta (anonim, 5.184.123.) 2 lata temu

Tak, wiem że powinnam zrobić badanie beta HCG. Jutro się wybieram, ale nie odpowiedziała Pani na moje pytanie :) Czy kreska po 8 minutach może oznaczać ciążę.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację