Asia (anonim, 94.254.184.) Warszawa 2 lata temu

Czy Ketilept to dobry lek dla 13-latki?

Dzień dobry, proszę o informację czy kepilept dla 13 latki 50 mg wieczorem jest dobrym wyborem? Córka ma ten lek przepisany na problemy ze snem, lęki i depresję. Od prawie miesiąca go bierze, lęki minęły, ale reszta nie. Do tego nie chodzi kilka dni w tygodniu do szkoły, bo śpi jak zabita, a po przebudzeniu nie jest w stanie się ruszyć. Czy to minie i normalne? Już przesunięty został czas brania leku, z 21 na 19.30. I nie ma poprawy jeśli chodzi o wstawanie. Córka miała problem z wstawaniem, ale teraz to wręcz niemożliwe by przed 11 funkcjonowała. Może są inne leki?

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

najbezpieczniejsze  (anonim, 193.59.16.) 48 dni temu

Dla małej smaruli najlepsza by była perazyna na sen i seronil 20mg na depreche

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Jak podaje producent - "Ketilept nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, ze względu na brak danych popierających stosowanie w tej grupie wiekowej."

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych u dzieci, a w mniejszym stopniu u młodzieży, jest ogólnie nieco mniej skuteczne niż u dorosłych. Wynika to prawdopodobnie z niedojrzałości ośrodkowego układu nerwowego oraz układów enzymatycznych odpowiadających za metabolizm leków.

Najczęściej stosowanymi u dzieci i młodzieży lekami przeciwdepresyjnymi są leki z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI) np. paroksetyna.

Zatem, jeśli efekty leczenia nie są zadowalające, warto przedyskutować z lekarzem prowadzącym zmianę terapii.

Nadmieniam także, iż kluczowa może okazać się psychoterapia - samo leczenie farmakologiczne zwykle nie jest wystarczające, a stanowi tylko uzupełnienie regularnej terapii z psychologiem.

Asia (anonim, 94.254.184.) 2 lata temu

Dzień dobry, proszę o informację czy ketilept dla 13 latki 50 mg wieczorem jest dobrym wyborem? Córka ma ten lek przepisany na problemy ze snem, lęki i depresję. Od prawie miesiąca go bierze, lęki minęły, ale reszta nie. Do tego nie chodzi kilka dni w tygodniu do szkoły, bo śpi jak zabita, a po przebudzeniu nie jest w stanie się ruszyć. Czy to minie i normalne? Już przesunięty został czas brania leku, z 21 na 19.30. I nie ma poprawy jeśli chodzi o wstawanie. Córka miała problem z wstawaniem, ale teraz to wręcz niemożliwe by przed 11 funkcjonowała. Może są inne leki?

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły