Joanna JoAnn (anonim, 37.225.92.) Warszawa 2 lata temu

Czy można jednocześnie przyjmować lek Brintellix i Effectin?

Czy można jednocześnie przyjmować lek Brintellix 10 i Effectin 75+37.5? Brintellix stosuję prawie rok. Początkowo z Setaloftem a obecnie z Effectinem (od sierpnia). Mam odczucie że działa na mnie tylko Effectin w południe. Brintellix rano. Do tego stabilizator Lamilept. Rozpoznanie ChAD.Wcześniej Elicea przez 11 lat z Lamileptem

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Pomiędzy lekami zawartymi w pytaniu zachodzą pewne interakcje. Ze względu na ich charakter i stopień nasilenia, na ogół interakcje te nie są przeciwwskazaniem do jednoczesnego stosowania tych leków.

Połaczenie Brintelixu i Efectinu niesie ze sobą zwiększone ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego i drgawek.Zespół serotoninowy objawia się m.in. splątanie, pobudzenie, gorączka, potliwość, ataksja, hiperrefleksja, drgawki kloniczne mięśni i biegunka. Stan ten wyróżnia się tzw. triadą objawów, do której zaliczamy:
1. Zaburzenia wegetatywne, czyli wzrost ciśnienia tętniczego, gorączkę, biegunkę, wymioty i rozszerzenie źrenic. 2. Objawy psychiatryczne, polegające na zaburzeniach lękowych, uczuciu niepokoju i dezorientacji. 3. Dolegliwości nerwowo-mięśniowe, czyli nawracające skurcze, ból i wzmożone napięcie mięśniowe.

Ilość i nasilenie działań niepożądanych uwarunkowana jest indywidualną wrażliwością pacjenta, dawką i kombinacją leków. Proszę przestrzegać schematu dawkowania zaleconego przez lekarza.

Serwis gdziepolek.pl umożliwia także zarezerwowanie leków w najbliższej aptece stacjonarnej:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/26216/efectin-er-75-kapsulki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/26215/efectin-er-37-5-kapsulki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/42332/lamilept-tabletki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/13859/brintellix-tabletki-powlekane/apteki

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły