← powrót do głównej strony opinii i pytań

Domi (anonim, 89.64.13.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy można przyjmować jednocześnie lek Mysimba z fluoksetyną?

Czy mozna przyjmowac lek Mysimba z fluoxetyna???

Mysimba to preparat zawierający dwie substancje czynne: naltrekson oraz bupropion, które działając na poziomie mózgu, hamują apetyt, co przekłada się na spadek masy ciała.

Fluoksetyna jest substancją należącą do leków przeciwdepresyjnych nazywanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny w mózgu (SSRI). Metabolizowana jest ona w organizmie przy użyciu izoenzymu CYP2D6. Jeśli u pacjenta otrzymującego lek metabolizowany przez ten izoenzym, czyli fluoksetynę, ma zostać włączony lek Mysimba, czyli połączenie naltreksonu i bupropionu, wówczas lekarz powinien zadecydować, czy nie należy obniżyć dawki leczniczej fluoksetyny bądź, jeśli dopiero fluoksetyna ma być stosowana, czy nie zacząć terapii od najniższej możliwej dawki tej substancji. Zdarza się też, że jeśli pacjent musi brać oba leki jednocześnie, podawane są "normalne" dawki fluoksetyny, ale jej stężenie w osoczu jest monitorowane przez lekarza.
Więcej informacji można przeczytać w ulotce leku Mysimba:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/ulotka

Dodam, iż preparat posiada bardzo dużo działań ubocznych, dlatego rozpoczęcie terapii należy koniecznie skonsultować z lekarzem oraz być pod jego nadzorem podczas przyjmowania leku.

Podsumowując, można stosować jednocześnie oba wymienione preparaty, ale aby uniknąć działań ubocznych, ich dawki muszą być odpowiednio dobrane przez lekarza, a każde zmiany wymagają konsultacji z nim.

Załączam link do ciekawego artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba