---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Gosia (anonim, 31.0.69.) Warszawa 2 lata temu

Czy po gumkowaniu hemoroida może dojść do nietrzymania stolca oraz gazów?

Czy po gumkowaniu hemoroida może dojść do nietrzymania stolca oraz gazów?? Skoro zostanie usunięty a hemoroidy ponoć odpowiadają za szczelność odbytu.

5 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna (anonim, 83.21.157.) 4 miesiące temu

Jestem po kilkukrotnym gumkowaniu hemoroidów na przestrzeni kilkunastu lat i zdecydowanie zabieg ten osłabia mięsień zwieraczy. Nie ma tragedii, ale jest odczuwalna różnica i czasem muszę naprawde w tempie ekspresowym pędzić do toalety... Oststnio moj ginekolog potwierdził mi, że taki skutek w przypadku gumkowania jest dość powszechny i polecił metodę przypalania hemoroidów, która jednak jest jeszcze w Polsce podobno mało rozpowszechniona..

Gosia (anonim, 31.0.80.) 2 lata temu

Rozumiem.Własnie nic mi nie mówił o powikłaniach.Tylko,że mam stopnia 2 i trzeba będzie zalozyc gumki.Ja jedynie co czytałam na necie to wiem,że są jeszcze takie zabiegi jak krioterapia,skleroterapia,hemoron,laser..Ale nigdzie tez nie pisze,która metoda z tych wymienionych jest najbardziej bezpieczna od pozostałych i która metoda jest jak najmniej bolesna w czasie zabiegu i po zabiegu

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Gosia: farmaceuta nie wykonuje tego typu zabiegów i nie mamy doświadczenia w zakresie częstotliwości powikłań po zabiegu "gumkowania". Jak napisałam - według mojej najlepszej wiedzy jest on bezpieczny, trudno mi powiedzieć, czy lekarz mógłby w trakcie uszkodzić Pani odbyt. Wszystkie wiadomości dotyczące ryzyka powinna otrzymać Pani od chirurga (wynika to bezpośrednio z praw pacjenta).

Gosia (anonim, 31.0.36.) 2 lata temu

Dziękuję za odpowiedź.Czyli z tego co rozumiem jest taka możliwość,że podczas gumkowania może dojść do uszkodzenia zwieracza co może być właśnie skutkiem nietrzymania stolca.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Rzeczywiście naczynia krwionośne w warunkach fizjologii (zdrowia) pomagają mięśniom zwieracza uszczelnić odbyt i kontrolować wypróżnianie. Jednak w przypadku chorobowo zmienionych hemoroidów mówimy o patologii wymagającej interwencji i doprowadzenia odbytu do stanu szeroko rozumianej normy zdrowotnej. Nie można zatem dokonywać skrótu myślowego, że "usunięcie hemoroidów spowoduje eliminację struktur odpowiedzialnych za utrzymywanie stolca i gazów". W IV stadium choroby hemoroidalnej, czyli w najbardziej zaawansowanym, to sama choroba może powodować krwawienie, ból, świąd, ale i nietrzymanie stolca.

Chirurgiczne usunięcie żylaków odbytu metodą Barrona polega na założeniu na hemoroidy gumowych opasek, przez co struktury te stają się niedokrwione i dochodzi do ich martwicy. Najczęstszą dolegliwością po zabiegu jest ból. Metoda ta jest małoinwazyjna i bezpieczna. Problem nietrzymania stolca może wystąpić jako konsekwencja uszkodzenia mięśnia zwieracza odbytu lub nerwów czuciowych odbytu. O tym, na ile realne jest takie powikłanie w Pani przypadku najlepiej poinformować się bezpośrednio u lekarza, który miałby przeprowadzać zabieg.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-hemoroidy

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły