---
Freier Platz für Ihre Kampagne:
Bestellung

Willkommen in den lizenzierten Apotheken in Polen:

Lieferung rezeptfreier Medikamente in ganz Europa.

Häufig bestellt: Potenzbooster (Sildenafil OTC), Raucherentwöhnungshilfen.

Xdjuxd (Anonym, 188.146.64.) Warszawa 4 Jahre vor

Ist es möglich, dass ich schwanger bin oder hat sich der Zyklus einfach verschoben?

Er hatte ein intermittierendes Verhältnis mit seinem Mann vor der Menstruation. Der Ehemann behauptet, er habe es rechtzeitig wagen können. Im Gegensatz dazu habe ich die Menstruation nicht bekommen. Ich habe 10 Tage. Ich habe den Test ausgegossen. Beides ist negativ. Ich hatte meine vorherige Menstruation 4 Tage zu spät. Vielleicht bin ich schwanger? Hat sich der Zyklus nur auf mich verschoben? Ich möchte hinzufügen, dass ich im Januar ein Baby hatte und seit ca. 4 Monaten unregelmäßig

1 Antwort, 1 Abonnent

* Pflichtfeld

Sie können die Fotodatei hierher ziehen.

* Pflichtfeld

Benachrichtigen Sie über eine neue Antwort.
Andere Nachrichten werden nicht gesendet.

Vorgeschlagene Produkte

Platz für Ihr Produkt

Ihr Produkt würde hier passen?
Ihr Produkt würde hier passen?

Richten Sie selbst eine Kampagne für gesponserte Produkte ein:

Prüfen
Olga Sierpniowska

Olga Sierpniowska Apotheker

4 Jahre vor

Z Pani wpisu wynika, że około 8 miesięcy temu urodziła Pani dziecko, a od 4 miesięcy ma Pani okres, ale nie jest on regularny. Jeśli miesiączki po porodzie się nieustabilizowały, to niestety trudno określić, w które dni jest Pani płodna i czy stosunek faktycznie odbył się "przed miesiączką". W przypadku wydłużonego cyklu równie dobrze mógł być to dzień owulacji, w związku z czym miesiączki należy spodziewać się w innym terminie.

Stosunek niezakończony wytryskiem w pochwie (tak zwany stosunek przerywany) nie jest w pełni skuteczną metodą antykoncepcyjną, chociaż ryzyko jest mniejsze niż przy pełnym stosunku. Dla stosunku przerywanego wskaźnik Pearla wynosi 15-28 (według innych źródeł 10-35, a jeszcze innych: 8-17). Wskaźnik ten określa, ile kobiet stosujących daną metodę antykoncepcji zajdzie w ciążę w skali roku. Wyższy wskaźnik dotyczy przede wszystkim tych par, w których partner nie potrafi zapanować nad wytryskiem. Jednak nawet przy każdorazowym wycofaniu prącia z pochwy nie można wykluczyć, że dojdzie do ciąży, a wskaźnik Pearla dla stosunku przerywanego jest bardzo zmienny i generalnie wysoki, dlatego nie jest uważany za skuteczną metodą antykoncepcji. Plemniki, które przedostały się do dróg rodnych kobiety zachowują zdolność do zapłodnienia przez kilka dni. Zakres do 3-5 dni jest często przytaczany w literaturze.

Za brakiem ciąży przemawiają w opisanej sytuacji negatywne testy ciążowe, które mogłyby już wykazać ciążę, gdyby do niej doszło. Natomiast ja proponuję pacjentkom, aby wykonywały je nie wcześniej niż 14 dni od stosunku, w czasie którego mogło dojść do poczęcia. Wiarygodną i czułą metodą jest także badanie na poziom gonadotropiny kosmówkowej wykonywane z krwi w laboratorium. Jeśli krwawienie się nie pojawi, to proponowałabym powtórzyć test ciążowy z krwi lub moczu za kilka dni. W sprawie nieregularnych miesiączek warto poradzić się ginekologa. Może on także zaproponować Pani skuteczna metodę antykoncepcji.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/blog/edukacja-ciazowa-o-co-pacjenci-anonimowo-pytaja-farmaceutow

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Schätzen Sie den Beantworter und markieren Sie die Frage auf der Startseite
Benutzerfragen und -antworten, die Feedback zu Produkten geben, werden für den Kauf oder die Verwendung des Produkts nicht überprüft. Unternehmen bestellen oft anonyme Kommentare, um sich positive Meinungen über ihre Produkte oder negative über Wettbewerber zu bilden. Lassen Sie sich daher in erster Linie von den Informationen in den Antworten der Apotheker leiten.

Spezialisten