Atopowe zapalenie skóry (AZS) - jakie są objawy egzemy i jak ją leczyć?
Choroby skóry - autoimmunologiczne, wirusowe, bakteryjne, genetyczne, alergie skórne i inne
Witam Państwa.
Borykam się z problemem widocznym na zdjęciu. Zaczęło się od małej zmiany pod jednym okiem. Okulistka przepisała mi maść z kortyzonem, po której zmiana chwilowo zniknęła. Po około 2 tygodniach wróciła, znów ta sama maść, którą stosowałem dłużej, bo zmiany wciąż znikały i się pojawiały. Potem doszło drugie oko, potraktowałem oba miejsca resztką tej maści i skończyłem z taką wysypką jak na zdjęciu,. Polecono mi tzw. terapię zero (nie stosowac niczego, twarz myć tylko wodą) i okłady z czarnej herbaty, jednak po tygodniu nie zauważyłem żadnej różnicy, a po herbacie miałem to lekko zaognione. Spróbowałem też z sudocremem, ale ciężko się zmywał i przy myciu znów te miejsca podrażniłem. Niestety nie mam już pomysłu, może tormentiol?? Ta maść ponoć czyni cuda. Z daleka wyglądam jak bokser po walce, ludzie się przyglądają, zaczyna mnie to już konkretnie denerwować. Czy mogą Państwo coś od siebie polecić? Dziękuję i pozdrawiam.
* pole wymagane
* pole wymagane
Powiadomienie email
Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Sugerowane produkty
Miejsce na Twój produkt
Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka
4 lata temu
Rzeczywiście, choć efekt leczniczy sterydów można zaobserwować praktycznie od razu po rozpoczęciu terapii, po odstawieniu leku zmiany mogą nawracać.
Ponieważ skóra twarzy jest bardzo delikatna, celem złagodzenia zaobserwowanej zmiany zastosować można preparaty przeznaczone do leczenia egzemy - preparaty te można kupić bez recepty, z dostawą do domu lub odbiorem w aptece, np.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/10265/bepanthen-sensiderm-krem/apteki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/47457/mediderm-krem-krem/apteki
na noc zastosować można maść z witaminą A o działaniu regenerującym:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/66884/retimax-1500-masc/apteki
Mam od września zeszłego roku identyczne zmiany. Zaczęło się od jednego prawego oka, a dokładniej powieki, przeszło na dolną czesc pod okiem, a następnie na drugie oko. Teraz mam pod lewym okiem identycznie umiejscowione jak u Pana. Ja miałam przez kilka miesięcy bardzo stresowy czas - odeszły dwie mi bardzo bliskie osoby w przeciągu pół roku. Podejrzewam, że to wynik bardzo silnych tłumionych stresów. Lub drugie moje podejrzenie, jednak mniej prawdopodobne i wykluczone przez dermatologa niby, to jakaś bakteria, którą mogłam załapać po częstych w tym czasie wizytach u różnych weterynarzy. Niestety do tej pory się z tym borykam. Przepisywane maści doraźnie tylko pomagają. Stosowałam już Floxal od okulisty i chyba on najlepiej działa, ale to antybiotyk. Nie można długo stosować. Używałam też Protopic 0,1%, pomogło tylko na samym początku stosowania. Ale problem znów nawrócił i kolejny raz już nie pomógł. Lekarz dermatologa oprócz Protopica przepisał mi też doustnie Tetralysal, ale to dość silne tabletki doustne. Niezastosowałam ich w ogóle. Jedno "oko" prawe zaleczyłam w końcu sama stosując równocześnie na zmianę sudokrem - na niego bo wysuszający kładąc krem Lipobase. Ale ba drugie oko coś ten sposób nie działa na razie. Czy komuś udało się to zaleczyć chociaż czymś? Może jakieś ziołowe maści? Nadal nie wiadomo co to. Lekarze dermatolodzy wróżą z fusów. Ani jeden nie zlecił mi żadnych badań tylko chcą ciągle w ciemno nowe leki przepisywać. Zastanawiam się czy na własną rękę jakichś badań nie porobić. Z krwii np. Tylko czy to ma sens? Ktoś coś z was takiego dokonywał? Komuś jakiś lekarz przepisał? Podzielcie się proszę w którą stronę iść?
Mi to wyszlo po nalozeniu jakiegos kwasu z oridnay i retinolu, chyba poprostu skora byla tam za delikatna. Od kilku miesiecy nie moge tego wylaczyc, tylko lekko blednie. Myślę, ze to sie robi od kontaktu z kwasami lub jakas chemia, bo w tym miejscu skora jest za wrazliwa
Mi pomogły kompresy z rumianku 2 lub 3 x dziennie po 15/20min. smarować 2 x dziennie maść pięciornikowa złożona Ziaja ( bez recepty ). W 4 dni przeszło.
Mi pomogła naturalna maść z wrotyczu zakupiona na allegro. Jest świetna na tego typu zmiany, prócz tego maść propolisowa 40%, z którą sie nie rozstaje, na wszelkie stany zapalne czy opryszczkę. Natura działa cuda!
Miałam to samo…. Okazało się, że to nic innego jak zmiany trądzikowe. ( trądzik różowaty )
Przez lata prowadzona byłam, przez lekarza dermatologa jako egzema/ atopowe zapalenia skory.- niestety blednie.
Gdy trafiłam na wspaniałego dermatologa to leki miałam rozne.
Nie będę podawać nazw bo to kwestia indywidualnego doboru. Trzeba iść do dermatologa.
Mnie wyleczył dr hab. n. med. Maciej Pastuszczak ( dermatolog, immunolog). Bardzo go polecam.
Samemu nie radzę. Proszę pamiętać, że nie każdy steryd jest na daną zmianę skórna dobry.
Niestety też mam tak samo.Cutivare i Protopic nie pomagają ...to atopia po prostu
Ktos juz coś znalazl na to badziewie? Mecze sie juz 3lata
:( Sterydy pomagają na max tydzien. Dermatolodzy zgadują wróżą z fusów kasują tylko pieknie za 5 min wizyty
Mam to samo i mój dermatolog powiedział, że to od maści sterydowej Elocom, którą stosowałam. Na różne wypryski. Po posmarowaniu uczulenie znikało, a jak odstawiłam powracało coraz większe. Teraz mam tego nie używać, dostaje antybiotyk, leki odczulające i masc, najpiec 10 dni OksykortA, kolejne 10 dni Protopic.
Mi pomaga tylko travocort wiem, ze z silnym sterydem ale inne zawiodly. Wie ktos jaka jest przyczyna?
Co ci pomogło bo mam to samo
Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor
4 lata temu
Do @Dora:
Lek Cutivate zawiera jedną ze stosowanych w dermatologii substancji sterydowych - propionian flutikazonu.
Stosowanie leku Cutivate powinno wynikać wyłącznie z zalecenia go przez lekarza dla konkretnego pacjenta. Ewentualne stosowanie leku powinno trwać najkrótszy możliwy czas.
Mi pomogła maść cutivate. Polecam.
MAm to samo od około 2 lat.
Protopic ok, ale nie daje ogromnych efektów zaś sterydy pomagają, ale znów ścieńczają skórę więc codziennie sterydy to mega sporny temat ... w lato tak samo trudno je nosić. Wyniki dobre i niestety wszyscy rozkłądają ręce :(
JEśli ma ktoś złotego lekrza czy lek proszę o kontakt na instagramie @lukaszmakeup
Załączam zdjęcie
Witam, mam to samo od prawie miesiąca , czy ktoś wie jak to wyleczyć ,jakimi sposobami.Proszę o pomoc
Protopic
Czy problem został zdiagnozowany?
Borykam się właśnie z czymś takim, ale nie wiem co to jest.
Czy coś Panu pomogło? Mąż ma to samo i tylko advantan pomaga, ale jak przestanie kremować wraca to z powrotem. Lekarze nie wiedza co to jest. Był u okulisty i dermatologa.
Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇