---Diosmolyte - pytania

fiona (anonim, 188.146.162.) Warszawa 3 lata temu

Czy syn 13-latek ważący 35 kg powinien zażywać tabletkę 5mg?

Czy syn 13 latek ważący 35kg powinien zażywać tabletkę 5mg? Syn źle się czuje na drugi dzień po tabletce, która jest podawana dzień wcześniej przed snem.

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Nie napisała Pani o jaki dokładnie lek chodzi. Jeśli o otagowany preparat Hitaxa to proszę czytać dalej.

Dawkowanie leku Hitaxa podawane jest zgodnie z wiekiem pacjenta, nie ma informacji do przeliczenia dawki na wagę w dokumentacji leku. Zwykłe dawkowanie zarówno dla osoby dorosłej, jak i młodzieży w wieku 12 lat i więcej to jedna tabletka leku Hitaxa ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawierająca 5 mg substancji czynnej raz na dobę, przyjmowana z posiłkiem lub bez posiłku.

Syn z wagą 35 kilogramów w wieku 13 lat mieści się w bardzo niskim centylu, co jak rozumiem niepokoi Panią ze względu na dawkowanie i złe samopoczucie dziecka. W takim przypadku sugeruję kontakt z pediatrą.

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły