K (anonim, 5.173.252.) Warszawa 3 lata temu

Bardzo proszę doradzić mi co najlepiej używać aby zapewnić "osłonę" dla gardła.

Witam, od miesiąca nieustannie mam ból gardła i pieczenie języka( jest czerwony a z tyłu mam biały nalot). Wizyta u laryngologa wykazała jedynie niewydolność glośni, morfologia wszystko w porządku. Zostałam skierowana na badanie czy przechodziłam koronawirusa, wynik negatywny. Lekarz kazał mi jeść kisiel ( nie ukrywam że po zjedzeniu dolegliwości łagodnieją, ale na krótką chwilę) i ssać tabletki które zapewnią "osłonę" dla gardła. W aptece doradzono mi porost islandzki, niestety poprawy nie widzę. Miałam robione RTG płuc w opisie informacja że mam nieliczne zrosty Przepony. Jedyne co mogę dodać to to że ponad miesiąc temu miałam wyrywania chirurgicznie ósemkę i odstawiłam tabletki antykoncepcyjne ( nie wiem czy ma to jakieś powiązanie ale szukam przyczyny już wszędzie ). Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

4 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

K (anonim, 5.173.233.) 3 lata temu

Bardzo dziękuję.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Celem powleczenia śluzówki gardła proponuję pić napar z siemienia lnianego, który powleka ściany gardła oraz przełyku, chroniąc go przed podrażnieniami. Aby go przygotować, proszę wybrać nasiona lnu, które zawierają najwięcej powlekającego śluzu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/85830/zielnik-apteczny-nasiona-lnu-nasienie/apteki/w-warszawie

Jeśli chodzi o tabletki do ssania, to pomocne mogą być, np. 1. Septinum: https://www.gdziepolek.pl/produkty/96088/septinum-tabletki-do-ssania-gryzienia-zucia/apteki/w-warszawie

2. GeloVox: https://www.gdziepolek.pl/produkty/91288/gelovox-cytrusowo-mentolowe-tabletki-do-ssania-gryzienia-zucia/apteki/w-polsce

a z aerozoli, np. Gardvit Olive: https://www.gdziepolek.pl/produkty/94688/gardvit-olive-aerozol/apteki/w-warszawie

K (anonim, 5.173.233.) 3 lata temu

Bardzo proszę doradzić mi co najlepiej używać aby zapewnić "osłonę" dla gardła.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Proszę określić, jakiego rodzaju pomocy Pani od nas oczekuje. Należy mieć jednak świadomość, że jako farmaceuci nie diagnozujemy chorób, zatem nie znajdziemy przyczyny Pani dolegliwości.
Możemy udzielić informacji o bieżącej farmakoterapii, czy pomóc dobrać środek w formie "osłony" na gardło.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację