Monika (anonim, 77.253.192.)
około 8 dni temu, Warszawa

Ile może potrwać leczenie czyraka na wardze sromowej?

Zrobił mi się czyrak pod wargą sromową,Pani Dr.ginekolog przepisała mi antybiotyk,tabletki do pochwy Gynalgin,maść do smarowania tego czyraka i jeszcze areozol do spryskiwania na antybiotyku 2 razy dziennie.Wczoraj mi coś pękło-podmyłam się Tam tu Rosa,ale wciąż tam szczypie a najbardziej jak oddaje mocz.Mam wrażenie,że tam jest jeszcze jakiś pęcherzyk,niewiem czy to nie drugi czyrak.Dzisiaj będzie trzeci dzień antybiotyku doustnego,czy on rozbije te czyraki,czy on też musi pęknąć.Sprawia mi duży problem chodzenie czy jakiekolwiek poruszanie się,ile to może potrwać?Proszę o pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Należy zastosować całą zaleconą kurację i zgłosić się na kontrolę, jeśli nadal będzie Pani odczuwać dolegliwości lub zlokalizuje Pani kolejne guzki.

Antybiotyk przyjmowany doustnie działa ogólnoustrojowo - na cały organizm. Leki aplikowane miejscowo działają w miejscu ich zastosowania. Czyraki niekiedy pękają samoistnie. Możliwe, że tak się stało w Pani przypadku, a powstała ranka daje odczucie pieczenia czy też szczypania przy oddawaniu moczu.