paulinawasz (anonim, 79.186.145.) Warszawa 5 lat temu

Czy Unguentum Neomycini mogę podawać dziecku?

czesc dostalam zamiennik detromecyny 1 % na unguentum neomycini ale w ulotce jest napisane ze nie podawac dzieciom ponizej 12 roku zycia czy moge podac to noworodkowi
na pepek

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Asekuracja w trakcie i po antybiotykoterapii

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Szukasz najlepszych witamin dla kobiet w ciąży i karmiących piersią w korzystnej cenie? Zapoznaj się z naszą analizą witamin dla kobiet w ciąży i karmiących piersią:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-witaminy-dla-kobiety-w-ciazy-wybrac-analiza

Witaminy dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią można kupić w aptekach stacjonarnych oraz on-line.

Andrzej Polski Farmaceuta

5 lat temu

Dzień dobry,

Unguentum Neomycini 0,5% jest dostępne bez recepty i nie powinno być podawane dzieciom poniżej 12 roku życia. Link do ulotki:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/80630/unguentum-neomycini-masc/ulotka

Detreomycyna 1% jest z kolei lekiem na receptę. Link do ulotki: https://www.gdziepolek.pl/produkty/23109/detreomycyna-1-masc/ulotka

Również Detreomycyny 1% nie wolno podawać noworodkom i dzieciom do 11 roku życia. Powinna Pani udać się do lekarza, aby przypisał lek, który będzie Pani mogła podać noworodkowi.

Maść Detreomycyna 1% zawiera inną substancję czynną (chloramfenikol) niż Unguentum Neomycini, która zawiera neomycynę. Preparaty więc nie są zamiennikami w słowa tego rozumieniu. Mają zbliżone działanie, są antybiotykami, ale występują pomiędzy nimi różnice. Jeżeli miała Pani receptę na maść z detreomycyną, a otrzymała neomycynę to należy udać się do tej apteki w celu wymiany preparatu.

Pozdrawiam serdecznie!

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły