Aneta (anonim, 195.116.158.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy należy mi się refundacja na lek Raenom?

Muszę zażywać leki zwalniające pracę serca.bralam już concor,lokren,propranolol ale nie mogę brać tych leków bo zbijają mi ciśnienie i nie bardzo obniżają tętno.bwrdso się źle po nich czuje.ciagle mi słabo lekarz przepisał mi raenom ale niestety na 100%.czy ten lek mogę mieć refundowany jeśli nie mogę brać beta blokerow po który ledwo żyje.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dla każdego leku określona jest lista schorzeń (wskazań), w których może on być zastosowany. Refundacją mogą być objęte wszystkie stany chorobowe lub tylko niektóre z nich.

Jeśli pacjent spełnia kryteria refundacyjne, może otrzymać lek ze zniżką lub - jako senior - za darmo. Jeśli takich wskazań nie posiada - nie może uzyskać zniżki.

Raenom jest jest refundowane w następujących wskazaniach:
"Przewlekła niewydolność serca w klasach NYHA II – NYHA IV, z zaburzeniami czynności skurczowej, u pacjentów z potwierdzonym w badaniu EKG rytmem zatokowym i częstością akcji serca ≥ 75 uderzeń na minutę, w skojarzeniu z leczeniem standardowym, w tym z beta-adrenolitykiem lub gdy leczenie beta-adrenolitykiem jest przeciwwskazane albo nie jest tolerowane".

Na podstawie informacji z Pani wpisu nie mogę stwierdzić, czy należy się Pani refundacja leku Raenom, gdyż zawiera on za mało danych.

O poziomie odpłatności decyduje lekarz, który na podstawie historii choroby i wywiadu lekarskiego jest w stanie określić, czy wystąpiła któraś z okoliczności uprawniająca do wystawienia recepty zniżkowej. Pracownik apteki nie decyduje o poziomie odpłatności i nie może jej zmienić.

Przesyłam materiały które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/darmowe-leki-dla-seniora - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kiedy-lek-nalezy-sie-na-znizke